خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  در سایه فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کودک کار در بویین زهرا

در سایه فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کودک کار در بویین زهرا

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۹ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دست یک نوجوان ۱۴ ساله در شهرستان بویین زهرا در حین کار با تراکتور دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۹ فروردین ماه ۹۹، یک کودک کار در حین کار با تراکتور از ناحیه دست دچار مصدومیت شد.

سهیل سلطانی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین، ضمن اعلام این خبر گفت: “این پسر ۱۴ ساله که مشغول کار با تراکتور بر روی زمین کشاورزی در روستای خیارج از توابع شهر دانسفهان بود، دستش در میل گردان تراکتور گیر کرد و قطع شد”.

وی افزود: “تکنسین‌های اورژانس با حضور در محل، درمان اولیه و بستن محل قطع شدگی را آغاز کردند و پس از رسیدن اورژانس هوایی، مصدوم تحویل بالگرد شد”.

سهیل سلطانی ادامه داد: “مقرر بود بالگرد تا استان البرز مصدوم را انتقال دهد و طبق روال پیشین از آنجا هم اورژانس هوایی تهران مسؤولیت انتقال مصدوم تا بیمارستان پیوند اعضا را بر عهده گیرد اما متاسفانه به دلیل نامساعد بودن شرایط جوّی، مجبور به اعزام بیمار به قزوین شدیم و مصدوم به صورت زمینی، توسط مرکز فوریت‌های پزشکی به تهران منتقل شد”.

بر اساس این گزارش، با اشاره به سرعت عمل بین اورژانس هوایی و زمینی در یاری رساندن به مصدوم، وضعیت حال عمومی بیمار مطلوب اعلام شده است.

روستای خیارج از توابع شهرستان بویین زهرا، در ۷۰ کیلومتری مرکز قزوین واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید