خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۳ و ۴ اسفند ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای تاکستان، آستانه اشرفیه، سمنان، شهرکرد و شیراز دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم شدند و ۳ کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۴ اسفند‌ماه ۱۳۹۸، دو کارگر ساختمانی در شهر آستانه اشرفیه به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد‌ند.

حمید محمدی نسب، فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه در خصوص جزئیات این حادثه گفت: “این حادثه در حالی اتفاق افتاده که دو کارگر ساختمانی حین نصب حلب به دلیل رعایت نکردن ایمنی کار از ارتفاع یک ساختمان سقوط کردند”.

وی افزود: “جان‌ باختگان دو مرد ۶۱ و ۶۵ ساله بودند که به دلیل شدت جراحات وارده در محل حادثه جان باختند”.

مصدومیت یک کارگر در سمنان

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۴ اسفند ماه، یک کارگر شاغل در کارخانه فولاد سمنان بر اثر فوران مواد مذاب دچار سوختگی شد.

محمد عالی، مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان گفت: “صبح امروز یکی از کارگران شرکت فولاد سمنان واقع در شهرک صنعتی سمنان به دلیل پاشیدن مواد مذاب دچار سوختگی شد”.

وی افزود: “این کارگر که از چند ناحیه بدن دچار سوختگی شده، هم‌اکنون در بیمارستان ساری در استان مازندران بستری است”.

بر اساس این گزارش، کارگر حادثه دیده ابتدا به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شده بود اما به دلیل نبود مرکز درمان سوختگی در استان سمنان، مجددا به بیمارستان ساری اعزام شده است.

مرگ یک کارگر در تاکستان

به گزارش ایسنا،‌ کوروش عزیزی، فرمانده انتظامی تاکستان در استان قزوین از مرگ یک راننده جرثقیل بر اثر برق‌گرفتگی خبر داد.

عزیزی ضمن اعلام این خبر گفت: “روز شنبه ۳ اسفند ماه، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس، مبنی بر برق‌گرفتگی در سه‌راهی کهک، بلافاصله مأموران انتظامی و عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

فرمانده انتظامی تاکستان افزود: “با حضور مأموران مشخص شد که راننده جرثقیل در حال تخلیه بار بلوک بوده که دکل جرثقیل به تیر برق فشار قوی برخورد و منجر به برق‌گرفتگی راننده و فوت وی شده است”.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش رکنا، سقوط کارگر جوان از ارتفاع در شیراز موجب مصدومیت وی شد.

علیرضا عدلو، سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: “یک کارگر جوان ۲۷ ساله حین کار، به محل گود‌برداری ساختمان سقوط کرده و از ناحیه گردن، سر و کمر دچار آسیب دیدگی شده است”.

وی افزود: “آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه با ایمن سازی محل و جلوگیری از تردد دیگر کارگران، با همکاری گروه نجات، اقدام به بالا آوردن مصدوم به وسیله ابزار تخصصی نجات کردند و فرد مصدوم را به عوامل اورژانس حاضر تحویل دادند”.

مصدومیت ۲ کارگر در شهرکرد

به گزارش رکنا، ریزش کانال آب در روستای جعفر آباد شهر کرد باعث مصدومیت دو کارگر شد.

بر اساس این گزارش، دو نفر از کارکنان امور آب و فاضلاب، حین حفاری یک کانال به علت ریزش کانال دچار حادثه شدند.

در این گزارش آمده است که مصدومین حادثه پس از آوار برداری با کمک اورژانس به بیمارستان «آیت الله کاشانی» شهرکرد منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید