خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ساعت ۹:۳۳:۴۲

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت ۶۴ شکارچی متخلف و عامل قطع درختان

بازداشت ۶۴ شکارچی متخلف و عامل قطع درختان

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت ۶۲ شکارچی متخلف خبر دادند. همچنین دو نفر از عوامل قطع درختان در شهرستان های شاهدیه و قلعه نو بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ماموران یگان حفاظت محیط زیست مازندران ۴۶ شکارچی غیرمجاز را در ۱۰ شهر استان بازداشت کردند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: “طی چند روز گذشته ماموران یگان حفاظت محیط زیست در شهر‌های نوشهر، نور، آمل، بابل، فریدونکنار، ساری، کیاسر، میانرود، نکا و پارک ملی پابند و بهشهر ۴۶ شکارچی غیرمجاز را به همراه ۴۴ قبضه سلاح شکاری دستگیر و بیش از ۳۰ رشته تور ماهیگیری را در تالاب میانکاله جمع آوری کردند”.

ولی پور افزود: “در ساری ماموران یگان حفاظت محیط زیست هولار حین گشت و کنترل در منطقه لاجیم از شکارچیان غیرمجاز ۱۸ قبضه سلاح شکاری و ۱۳ عدد فشنگ کشف و ضبط کردند”.

او گفت: “در بابل ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی، شکارچیان غیرمجاز را به همراه ۱۲ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند”.

ولی پور ادامه داد: “در نوشهر ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت و کنترل در منطقه سی سنگان یک متخلف را به همراه یک قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ و لاشه یک قطعه خوتکا دستگیر کردند”.

وی افزود: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست نور حین گشت و کنترل در منطقه سورسره و اتوشان از یک متخلف یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط کردند”.

ولی پور بیان کرد: “در آمل نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر حین گشت و کنترل در منطقه دشتسر دو شکارچی غیرمجاز را حین شروع به شکار به همراه دو قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند”.

او گفت: “ماموران نمایندگی حفاظت محیط زیست فریدونکنار حین گشت و کنترل شبانه در حوزه استحفاظی از پنج شکارچی غیرمجاز پنج قبضه سلاح شکاری و لاشه دو قطعه خوتکا را کشف و ضبط کردند”.

ولی پور عنوان کرد: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست کیاسر نیز حین گشت و کنترل در محدوده پارک ملی چهار شکارچی غیرمجاز را حین شروع به شکار به همراه دوقبضه سلاح شکاری دستگیر کردند”.

وی همچنین از دستگیری دو متخلف به همراه دو قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ حین گشت و کنترل در یکی از روستای هزارجریب شهرستان نکا خبر داد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش میانکاله حین گشت و کنترل شبانه یک شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق دستگیر کردند”.

ولی پور افزود: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست آشوراده حین گشت زنی در تالاب میانکاله یک فروند قایق چوبی بزرگ را به همراه ادوات صید کشف و ضبط و ۳۵ رشته تور ماهیگیری حد فاصل منطقه قرسو تا کانال چهارپایه را جمع آوری کردند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در طارم

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم در استان زنجان گفت: “سه شکارچی غیرمجاز که مبادرت به شکار سه قطعه کبک کرده بودند، بازداشت شدند”.

غلامرضا عباسی افزود: “این سه شکارچی متخلف شامگاه جمعه ۲۵ بهمن ماه، در ارتفاعات روستاهای لار و بادامستان، در حین شکار کبک دستگیر شدند”.

وی اظهار داشت: “از این شکارچیان دستگیر شده، لاشه سه قطعه کبک، سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زن شامل یک قبضه سلاح دولول و ۲ قبضه از نوع تک‌لول، به همراه ۹ تیر فشنگ ساچمه، کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در مه ولات

به گزارش مهر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات گفت: “شکارچی غیر مجاز و سابقه‌داری که قصد شکار پرندگان وحشی را داشت، با اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت قبل از اقدام به شکار دستگیر شد”.

حمید جوانبخت افزود: “در بازرسی از خودرو این متهم تعداد یک قبضه سلاح دو لول شکاری و تعداد پنج فشنگ کالیبر ۱۲، کشف و ضبط شده و نامبرده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مه ولات معرفی شد”.

“مه ولات” یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی می‌باشد.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در بوشهر

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: “شکارچی متخلف در کوه‌های مرزی بین استان‌های‌ بوشهر و فارس که اقدام به شکار بز وحشی کرده بود شناسایی و دستگیر شد”.

احسان موسوی افزود: “یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فراشبند در پایش منطقه کوه نصار محدوده مرزی بین ۲ استان فارس و بوشهر متخلفانی را مشاهده کردند که یک رأس بزوحشی را شکار کرده و لاشه آن را به درون منزل یکی از متخلفان در حوزه جغرافیایی استان بوشهر انتقال دادند”.

وی بیان کرد: “بر این اساس ماموران یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر، در ماموریتی مشترک با یگان حفاظت شهرستان دشتستان با همکاری پاسگاه انتظامی تنگ ارم از منزل متخلف بازرسی کردند که در این بازرسی سر یک راس بز وحشی تازه شکار شده به همراه مقادیری گوشت کشف شد”.

موسوی ادامه داد: “از متخلفان ۳ قبضه سلاح گلوله زنی برنو، ساچمه زنی، تفنگ بادی، ۶ عدد فشنگ گلوله زنی، ۱۱ عدد فشنگ ساچمه زنی، دوربین چشمی و سایر ادوات کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “بعد از تنظیم صورت جلسه فرد متخلف دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد و تحقیقات برای شناسایی بقیه افراد ادامه دارد”.

بازداشت ۴ شکارچی غیر مجاز در نقده

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان نقده در استان آذربایجان غربی از بازداشت چهار شکارچی متخلف پرندگان در اطراف تالاب‌ سولدوز این شهرستان خبر داد.

اکبر محمدیان اظهار داشت: “از متخلفان چهار قبضه اسلحه شکاری به همراه تعدادی فشنگ و ادوات شکار و لاشه ۲ قطعه فلامینگو کشف و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مقامات قضایی ارجاع داده شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در ایلام

به گزارش مهر،‌ مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: “یک شکارچی متخلف به همراه لاشه یک راس بز وحشی در منطقه حفاظت شده کولگ مهران دستگیر شد”.

 غلامرضا ابدالی اظهار کرد: “مأموران یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی صالح آباد، هنگام گشت زنی در منطقه حفاظت شده کولگ، موفق به دستگیری یک نفر متخلف شکار شدند”.

وی تصریح کرد: “از این متخلف، لاشه یک راس بز وحشی به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی ام یک کشف و ضبط شده است”.

منطقه حفاظت شده “کولگ” با گستره ۵۸ هزار و ۸۰۰ هکتار در شهرستان مهران حدفاصل مرز عراق و ایران واقع شده است.

بازداشت یکی از عوامل قطع درختان شهر شاهدیه

به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب یزد با بیان اینکه در خصوص قطع گسترده درختان شهر شاهدیه، پرونده قضایی در جریان است، گفت: “یک نفر از متهمین، شناسایی و بازداشت شده و ادامه اقدامات در این زمینه در حال انجام است”.

محمدرضا حدادزاده افزود: “در این خصوص، پرونده قضایی در جریان است و اقدامات قانونی انجام خواهد شد”.

وی ادامه دارد: “همچنین در نامه‌ای به معاونت عمرانی استانداری یزد خواسته شده تا شهرداری شاهدیه از هر گونه اقدام عمرانی یا انجام طرح که قبلا وجود این درختان مانع انجام آن بوده خودداری کند”.

دادستان عمومی و انقلاب یزد یادآور شد: “انجام هرگونه تغییر کاربری، اصلاح معبر یا هر اقدام دیگری که منافع آن متوجه افراد معدودی باشد ممنوع است حتی اگر مراحل اداری آن طی شده باشد”.

سحرگاه جمعه، ۱۸ بهمن ماه امسال، فرد یا افراد ناشناسی بیش از ۱۰۰ اصله درخت کاج و زیتون را در خیابان شاهد شهر شاهدیه در استان یزد قطع کردند که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در قروه

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه در استان کردستان گفت: “تکرار تخلفات شکار و صید غیر مجاز منجر به شناسایی و دستگیری شکارچی با سابقه در این شهرستان شد”.

توفیق زارعی گفت: “محیطبانان یگان حفاظت پاسگاه محیطبانی شیروانه در حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده بدر و پریشان آثاری از رد و علائم حضور شکارچی در منطقه مشاهده کردند که این شکارچی به محض مطلع شدن از حضور محیطبانان از محل متواری می‌شود”.

زارعی با بیان اینکه ماموران اجرایی این اداره با پیگیری موضوع و در اسرع وقت، موفق به شناسایی و دستگیری شکارچی متخلف شدند، افزود: “این متخلف پس از دستگیری به شکار غیر مجاز یک رأس گراز وحشی نیز اقرار کرد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در شوشتر

به گزارش مهر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: “عاملان صید ماهی با مواد منفجره در شوشتر دستگیر شدند”.

بهروز نجاتی اظهار کرد: “در طی گشت و کنترل یگان‌های حفاظت محیط زیست اداره شوشتر و پارک ملی دز سه متخلف صید ماهی با وسایل ممنوعه و مواد منفجره در حوزه استحفاظی شهرستان شوشتر و در محدوده پارک ملی دز دستگیر شدند”.

وی افزود: “از آنها لاشه ٢٠ قطعه ماهی رودخانه‌ای، ۲ حلقه تیوپ، ۲ رشته تور سبدی و یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد”.

پارک ملی “دز” یکی از پارک‌های ملی ایران است که در شمال استان خوزستان و در محدوده شهر میانرود از توابع شهرستان دزفول واقع است.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در ارسنجان

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان در استان فارس دو شکارچی متخلف را دستگیر کردند.

ابراهیمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان گفت: “از این متخلفان، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی دولول کالیبر دوازده، تعداد ۲۹ عدد پوکه فشنگ، یک دستگاه دوربین چشمی شکاری، دو جلد قطار چرمی فشنگ و چاقو کشف و ضبط شد”.

بازداشت عامل قطع درختان قلعه نو

به گزارش بسیج، بخشدار قلعه نو در استان تهران از دستگیری عامل قطع درختان محدوده روستای زمان آباد و معرفی فرد متخلف به دستگاه قضا خبر داد.

علیرضا صادقی افزود: “در این زمینه یک نفر در منطقه فیروزآباد دستگیر و به دادگاه معرفی شده است”.

وی تصریح کرد: “تعداد دقیق درختان قطع شده در مراحل رسیدگی به اتهام متخلف در دادگاه مشخص خواهد شد اما در بازرسی های اولیه تقرییا ۸۰اصله درخت از مخفیگاه وی کشف شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید