خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان مشهد؛ حبیب پیرمحمدی، زندانی اعتصابی به ضرب چاقو مجروح شد

زندان مشهد؛ حبیب پیرمحمدی، زندانی اعتصابی به ضرب چاقو مجروح شد

خبرگزاری هرانا – حبیب پیرمحمدی، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد که از روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده خود و تشکیل نشدن دادگاه تجدیدنظر دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در پی انتقال به بند ۵ این زندان توسط یکی از زندانیان جرائم خشن به ضرب چاقو مجروح و به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه، حبیب پیرمحمدی، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد پس از انتقال به بند ۵ این زندان توسط یکی از زندانیان جرائم خشن به ضرب چاقو مجروح شد.

آقای پیرمحمدی که از روز جمعه ۲۵ بهمن ماه در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده خود و تشکیل نشدن دادگاه تجدیدنظر دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز به بند ۵ زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای پیرمحمدی از دو روز قبل در اعتراض به عدم تشکیل دادگاه و بلاتکلیفی خود دست به اعتصاب غذا زده بود. او امروز به دستور مسئولان زندان به بند ۵ منتقل شد و مدتی بعد توسط زندانیان جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به ضرب چاقو زخمی شد. وی علیرغم انتقال به بهداری و جراحت همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برد”.

حبیب پیرمحمدی پیشتر در تاریخ ۲۶ اسفندماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی و در محل کار خود بازداشت و به سلول های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد منتقل شد. وی پس از ۱۰۳ روز بازجویی همراه با فشار در تاریخ ۱۰ تیرماه سال ۹۷ از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۱-۶ زندان وکیل آباد مشهد و در تاریخ ۱۷ آذرماه همان سال به بند مشاوره ۳ این زندان منتقل شد.

آقای پیرمحمدی در تاریخ ۵ اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی” به ۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه های فضای مجازی هوادار داعش” به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “بغی با وصف دستگیری قبل از درگیری” به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تائید این حکم به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۱۵ سال از بابت اتهام “بغی” قابل اجرا خواهد بود.

علیرغم گذشت بیش از ۱۰ ماه از درخواست تجدید نظر تاکنون زمان و شعبه دادگاه تجدیدنظر مشخص نشده و با وجود پیگیری های مکرر خانواده، وکیل و خود زندانی، پاسخی از سوی مسئولین داده نشده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفته است: “مبلغ وثیقه تعیین شده برای آقای پیرمحمدی ۱ میلیارد تومان بوده است که علیرغم درخواست مکرر وکیل زندانی بابت تقلیل میزان وثیقه تاکنون میسر نشده و از زمان بازداشت به دلیل عدم توانایی در تامین این میزان وثیقه در بازداشت مانده است”.

حبیب پیرمحمدی، فرزند عیدمحمد و متولد ۱۳۶۹ است.

هرانا پیشتر در گزارشی از وضعیت این زندانی در زندان مشهد خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید