خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ افزایش ۸.۵ درصدی مرگ و میر کارگران طی نه ماه سال جاری

مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ افزایش ۸.۵ درصدی مرگ و میر کارگران طی نه ماه سال جاری

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک صیاد در شهرستان گمیشان طی یک سانحه دریایی جان خود را از دست داد. در خبری دیگر مرگ و میر کارگران در ۹ ماهه نخست سال ۹۸ در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته افزایش ۸.۵ درصدی داشته است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا،  روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، یک ماهیگیر در شهرستان گمیشان در اثر سانحه در دریای خزر جان خود را از دست داد.

مهدی جعفری، رییس هلال احمر شهرستان بندرترکمن و گمیشان در استان گلستان گفت: “متوفی به سبب بروز سانحه در دریای خزر غرق شده که با تلاش بومیان و همراهی نهادهای متولی، پیکر این جوان ۳۳ ساله گمیشانی از آب خارج شد”.

وی افزود: “این قایق ماهیگیری دارای دو سرنشین بود که به سبب تندبادهای دریایی در محدوده حوزه کانال خزر در دریای خزر در شمال شهر گمیش تپه دچار واژگونی شد که یکی از صیادان خود را ساحل رساند اما سرنشین دیگر جان خود را از دست داد”.

افزایش ۸.۵ درصدی مرگ و میر کارگران طی نه ماه سال جاری

به گزارش ایرنا، مرگ و میر کارگران در ۹ ماهه نخست سال ۹۸ در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته افزایش ۸.۵ درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش، در ۹ ماهه نخست سال ۹۸ تعداد معاینات مربوط به مصدومین حوادث کار ۲۱۸۹۶ نفر بوده است که از میان آنها ۲۰۸۵۱ نفر مرد و ۱۰۴۵ نفر زن هستند. این آمار در سال گذشته در زمان مشابه ۲۱۶۴۹ نفر بوده است. این تفاوت نشان می‌دهد در سال‌جاری با افزایش ۱.۱ درصدی مواجه شده‌ایم.

مدیر کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی در این خصوص گفت: “سقوط از بلندی مهم‌ترین علت فوت کارگران به حساب می‌آید که توانسته جان ۵۶۰ کارگر که همگی مرد هستند را بگیرد. پس‌ از آن اصابت جسم سخت با ۳۴۶ قربانی رتبه دوم را به خود اختصاص داده که در میان آنها ۳۴۴ مرد و ۲ نفر زن دیده می‌شود. در نهایت، رتبه سوم مربوط به مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی است که ۲۰۳ قربانی داشته است”.

حامد نائیجی، با اشاره به اینکه در رده‌بندی استان‌ها از نظر بیشترین تعداد مرگ و میر، تهران رتبه اول را دارد، افزود: “تهران با ۳۳۹ قربانی رتبه نخست و مازندران با ۸۲ نفر و خراسان رضوی با ۷۷ نفر رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند”.

به‌گفته وی، چهار محال بختیاری با ۴ مورد مرگ و کهگیلویه و بویر احمد با ۸ مورد و خراسان جنوبی با ۱۱ مورد مرگ و میر کارگران خود را در فهرست استان‌هایی قرار داده‌اند که کم‌ترین میزان تلفات کارگران را به ثبت رسانده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید