خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز سه‌شنبه ۲۷ آبان، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، ساعت ۲۰ شب ۱۲ تیر سال ۱۳۹۲ نزاع مسلحانه ای در روستای دوله از توابع مشهد در حالی به دلیل اختلافات دامنه دار قبلی رخ داد که نزاع ها و مشاجرات لفظی چندین فامیل از اهالی روستا به کینه های عمیقی تبدیل شده بود و آنان پرونده ای نیز در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حال رسیدگی داشتند. اما شب وقوع حادثه نیز عده ای از طرف های مقابل درون یک خودرو بودند که مورد هجوم طرف های دیگر قرار گرفتند و به این ترتیب نزاعی دسته جمعی با پرتاب سنگ و شلیک گلوله آغاز شد.

در این درگیری یکی از طرفین نزاع که در این گزارش هویت وی “قاسم- غ” عنوان شده است با استفاده از سلاح گرم اقدام به قتل دو جوان ۳۱ و ۳۲ ساله به نام های میرزاعلی و علی اصغر کرد و از محل متواری شد.

حدود ۱۰ روز بعد کارآگاهان در چند عملیات همه عوامل اصلی این نزاع را بازداشت کردند.

با وجود این قاسم در حالی به اتهام دو قتل مورد بازجویی قرار گرفت که شاهدان عینی از تیراندازی های او سخن می گفتند.

با تکمیل تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد. در جلسات محاکمه که به ریاست قاضی مجتبی علیزاده (رئیس وقت شعبه پنجم دادگاه کیفری یک) انجام شد همه زوایای این پرونده جنایی و همچنین اسناد و مدارک موجود به دقت بررسی شد و متهم نیز در حضور وکلای مدافع به دفاع از خود پرداخت.

در نهایت با توجه به گزارش کارشناسان، دفاعیات متهم، اظهارات شهود، محتویات پرونده و دیگر گزارش های مستند، رای دو بار اعدام برای متهم ۲۷ ساله (قاسم) صادر شد اما متهم و وکیل مدافع وی به رای صادر شده از سوی دادگاه اعتراض کردند و خواهان بررسی مجدد پرونده در دیوان عالی کشور شدند.

رای صادره در شعبه دوم دیوان عالی مورد تایید قرار گرفت و به این ترتیب سپیده دم روز گذشته، قاسم که اکنون ۳۴ ساله بود در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید