خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در شوش یک کشته و سه زخمی برجا گذاشت

انفجار مین در شوش یک کشته و سه زخمی برجا گذاشت

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳ بهمن ماه، بر اثر انفجار مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق در روستای فرحان کبر از توابع شوش واقع در شمال خوزستان، یک شهروند کشته و سه شهروند دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، علی مقدمیان، رییس فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ شوش از کشته و زخمی شدن ۴ شهروند در اثر انفجار مین در خوزستان خبر داد.

مقدمیان گفت: “انفجار مین در شمال خوزستان باعث کشته شدن پدر یک خانواده و زخمی شدن سه عضو دیگر شد”.

وی با بیان اینکه این افراد از عشایر منطقه بودند، افزود: “این حادثه امشب، ۳ بهمن ماه، در روستای فرحان کبر واقع در غرب کرخه شوش رخ داد”.

بنابر گفته رییس فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ شوش، مصدومان حادثه ابتدا به بیمارستان نظام مافی شوش و سپس برای ادامه درمان به اهواز منتقل شده‌اند و متاسفانه پدر خانواده به علت شدت جراحات در مسیر جان باخته است”.

بر اساس این گزارش پدر این خانواده ۳۰ ساله و کودکان او ۲، ۶ و ۱۱ ساله بودند.

لازم به ذکر است مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضدنفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید