خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای همدان و چابهار جان باخته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر پیمانکاری که در کارخانه شیشه همدان بر روی داربست در ارتفاع ۱۵ متری مشغول کار بود، بر اثر سقوط از داربست جان سپرد.

این کارگر «اصغر نجفی» نام دارد و بر اساس اطلاعات اورژانس؛ ۳۸ ساله است. منابع محلی گفتند که این کارگر برای شرکت آبتین یدک کار می‌کرد. دقایقی پس از حضور بازپرس، پیکر وی از محل کارخانه به پزشک قانونی همدان منتقل شد.

گفتنی که سالانه صدها کارگر به دلایلی چون سقوط از ارتفاع، برق‌گرفتگی و… در محیط‌های صنعتی و کارگاهی جان خود را از دست می‌دهند و هزاران کارگر دچار جراحت‌های سطحی و عمیق می‌شوند. کارگرانی که در ارتفاع کار می‌کنند؛ بیش از تمام شاغلان کارگاهی در معرض سوانح قرار دارند.

مصدومیت یک کارگر در چابهار

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، یک کارگر ساختمانی با هویت «امید درزاده» فرزند لعل بخش اهل چابهار هنگام کار طی حادثه‌ای در تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۸، دچار مصدومیت شد. از دلایل این حادثه نبود امکانات ایمنی عنوان شده است.

همچنین بر اساس این گزارش، این کارگر ساختمانی در یک پروژه گردشگری تفریحی، بدون داشتن بیمه مشغول به کار بوده است.

منابع نزدیک به این کارگر در این خصوص گفتند: «قرار بر این شده تا مبلغ درمان امید بین پیمانکار و صاحب کار تقسیم شود، ابتدا او را به کرمان منتقل کردیم اما متوجه شدیم انگشتان او کاملا لِه شده و به‌خاطر دور بودن کرمان از چابهار، دکترها گفتند که متاسفانه دیگر امکان پیوند انگشتان دست وی وجود ندارد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید