خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  مهرداد شیخی با تودیع قرار آزاد شد

مهرداد شیخی با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهرداد شیخی، شهروند اهل اردبیل امروز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای شیخی روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در اردبیل بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهرداد شیخی فعال ترک (آذربایجانی) و شهروند اهل اردبیل امروز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۸ آزاد شد.

آزادی آقای شیخی با تودیع قرار ۳۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای شیخی ظهر روز دوشنبه ۲۳ دی ماه طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از از بازداشت و انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل خبر داده است. وی در این تماس تلفنی گفته است: “خانواده برای تحویل خودروی شخصی‌اش به دادسرای اردبیل واقع در شهرک زرناس مراجعه کنند”.

مهرداد شیخی روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ پس از پایان جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی در اردبیل بازداشت شده بود. پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفته بود: “خانواده آقای شیخی از تاریخ ۱۸ دی ماه علیرغم مراجعه به نهادهای امنیتی و قضایی از وضعیت او بی خبر بوده‌اند و این نهادها تاکنون بازداشت آقای شیخی را تکذیب کرده بودند”.

 اتهامات مطروحه علیه این شهروند مراحل دادرسی “تبلیغ علیه نظام ” عنوان شده است.

 مهرداد شیخی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال در تاریخ ۲۹ آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در شهر اردبیل بازداشت و نهایتا در تاریخ ۹ آذرماه با تودیع قرار سی میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید