خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  آزادی احمد کعبی از زندان شوشتر همزمان با انتقال محمد باوی و حسن باوی به زندان سپیدار

آزادی احمد کعبی از زندان شوشتر همزمان با انتقال محمد باوی و حسن باوی به زندان سپیدار

خبرگزاری هرانا – احمد کعبی، شهروند اهل شوشتر پس از حدود ۹ ماه بازداشت، با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان شوشتر آزاد شد. در خبری دیگر حسن باوی و محمد باوی دو شهروند اهل اهواز در روزهای اخیر از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان سپیدار منتقل شدند. این شهروندان اوایل دی ماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸، احمد کعبی، شهروند اهل شوشتر با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شوشتر آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

آقای کعبی در تاریخ ۱۸ فروردین ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در اهواز بازداشت شده بود.

گفته می‌شود او به همراه دیگر افراد عضو گروه‌های محلی، اقدام به امدادرسانی در مناطق سیل زده کرده بودند؛ تا لحظه تنظیم این گزارش کماکان از اتهامات مطروحه علیه او اطلاع دقیقی در دست نیست.

احمد کعبی ۳۶ ساله، فرزند حمید، متاهل و دارای ۲ فرزند از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر است.

در خبری دیگر طی هفته گذشته محمد باوی و حسن باوی دو شهروند اهل اهواز،  با پایان مراحل بازجویی به زندان سپیدار اهواز منتقل شدند.

روز دوشنبه ۲ دی ماه، نیروهای اداره اطلاعات با مراجعه به منزل حسن باوی، اقدام به تفتیش منزل این شهروند کرده و پس از پیدا کردن دو عدد اسلحه شکاری، او را همراه با برادرش بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل کردند.

به گفته بستگان این شهروندان: “اسلحه های کشف شده دارای مجوز بودند، با این حال بازداشت شدند و قاضی دادگاه انقلاب به دلیل روشن نبودن گزارش اداره اطلاعات قرار وثیقه صادر نکرده است”.

محمد باوی ۳۲ ساله، متاهل، پدر دو فرزند و حسن باوی ۳۰ ساله، هر دو ساکن کوی بهارستان در  اهواز هستند.

تا زمان تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید