خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ساعت ۲۲:۴۱:۲۷

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران پیمانکاری تعمیرات اساسی مارون

معوقات مزدی کارگران پیمانکاری تعمیرات اساسی مارون

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۹ آذرماه، کارگران شرکت پیمانکاری تعمیرات تجهیزات و ماشین‌آلات پتروشیمی مارون، واقع در استان خوزستان از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. این کارگران هنوز دستمزد آبان ماه را نگرفته‌ اند و پرداخت دستمزدهایشان نیز غالبا با تاخیر انجام می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۹ آذرماه ۱۳۹۸، کارگران پیمانکاری تعمیرات تجهیزات و ماشین‌آلات پتروشیمی مارون، از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این کارگران هنوز دستمزد آبان ماه را نگرفته‌اند و پرداخت دستمزدهایشان نیز غالبا با تاخیر انجام می‌شود.

این کارگران که بعضاً از قبل هم معوقات مزدی پرداخت نشده دارند، مشکل را از پیمانکاری بودنِ فعالیت خود خوانده و اعلام کردند: “در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی‌ها، اکثر فعالیت‌ها را به پیمانکاران واگذار کرده‌اند و دست کارگر را برای دفاع از حقوق خود بسته‌اند. ما نمی‌دانیم برای دریافت حقوق خود به کجا مراجعه کنیم، سلسله مراتب کارفرمایان، کار را برای ما سخت کرده است”.

ده ها تن از کارگران ضمن گلایه از شرایط سخت معیشتیشان گفتند: “وقتی دستمزدها را با تاخیر می‌پردازند، چه کسی قرار است دیرکرد اقساط ما را بپردازد؟”

در این گزارش آمده است که شرکت پتروشیمی، صورت وضعیت پیمانکاران را پرداخته و پیمانکاران میباستی دستمزد کارگران را به موقع می‌پرداختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید