خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای کاشان و ارومیه کشته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، روز پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸، یک کارگر ۴۰ساله در طبقه سوم ساختمان در حال ساخت دچار برق گرفتگی، سوختگی شدید و بیهوشی شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: “در این حادثه که در میدان پلیس کاشان رخ داد تیم امداد و نجات ایستگاه ۲ این سازمان به محل اعزام شد و پس از انجام اقدامات ایمنی این کارگر برای انتقال به مراکز درمانی به پایین ساختمان منتقل کردند”.

روح الله فدایی افزود: “علت این حادثه برخورد میلگرد که در دست کارگر بود با سیم‌های انتقال برق فشار قوی اعلام شده است”.

مرگ یک کارگر در ارومیه

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی ارومیه گفت: “نگهبان یک آپارتمان نیمه ساخت در ارومیه بر اثر نشت گاز منواکسید کربن جان خود را از دست داد”.

کریم اکبری روز جمعه، افزود: “در پی دریافت اخباری مبنی بر مرگ فردی در کانکس نگهبانی یک آپارتمان نیمه ساخت، تیم‌های پلیس به همراه نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی اضافه کرد: “در بررسی‌های اولیه معلوم شد که این مرد ۵۱ ساله نگهبان آپارتمان نیمه ساخته بود و حین استراحت در کانکس دچار خفگی بر اثر گاز منواکسید کربن شده است”.

وی بیان کرد: “بررسی‌های تکمیلی در خصوص این حادثه توسط نیروهای پلیس همچنان ادامه دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید