خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ انجمن روزنامه نگاران استان تهران خواهان ارائه آمار خبرنگاران بازداشتی توسط مسئولین شد

اعتراضات آبان؛ انجمن روزنامه نگاران استان تهران خواهان ارائه آمار خبرنگاران بازداشتی توسط مسئولین شد

خبرگزاری هرانا – انجمن روزنامه نگاران استان تهران از ادامه بازداشت خبرنگاران در شهر های مختلف در رابطه با اعتراضات آبان ماه خبر داد و خواستار ارائه آمار و اطلاعات دقیق از بازداشت خبرنگاران از طرف مسئولین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، انجمن روزنامه نگاران استان تهران امروز دوشنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۸، از ادامه بازداشت خبرنگاران طی روزهای اخیر در شهر های مختلف ایران خبر داد.

این انجمن با اعلام این خبر، خواستار ارایه آمار و اطلاعات کافی از روزنامه‌نگاران بازداشت شده در رابطه با اعتراضات آبان ماه شد.

انجمن روزنامه نگاران استان تهران، در کانال تلگرامی خود نوشت:‌ “مجموعه این اقدامات بدون توضیح دلایل آن پیکر نحیف مطبوعات و رسانه‌ها را از توش و توان می‌اندازد و تبعات منفی این اقدامات گریبان‌گیر همه جامعه و حکومت خواهد بود“.

همچنین به نوشته این انجمن، از دلایل بازداشت محمد مساعد اطلاعاتی منتشر نشده است.

لازم به ذکر است پیشتر روز جمعه ۱ آذرماه، محمد مساعد، روزنامه‌نگار حوزه اقتصاد روز جمعه اول آذر ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

گفتنی است، از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شدهاند.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

هرانا در رابطه با این اعتراضات گزارش جمع بندی اولیه منتشر کرده است که میتوانید در این لینک مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید