خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ساعت ۲۳:۰۳:۱۵

    خانه  > اعدام  >  بخشش ۴ زندانی محکوم به اعدام / رهایی ۱۶۳ محکوم به اعدام در شش ماه گذشته

بخشش ۴ زندانی محکوم به اعدام / رهایی ۱۶۳ محکوم به اعدام در شش ماه گذشته

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در شهر های های گرگان، بابل، زنجان و سبزوار که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. همچنین رئیس مرکز شورای حل اختلاف کشور و معاون قوه قضاییه از رهایی ۱۶۳ محکوم به اعدام طی شش ماه گذشته در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان از بخشش یک محکوم به اعدام در زندان گرگان پس از ۸ سال خبر داد.

بر اساس این گزارش، متهم ۸ سال پیش در سن نوجوانی با همدستی مادرش همسر دوم پدرش را به قتل رسانده و به اعدام محکوم شده بود.

جعفری با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت بخشش اولیای دم، افزود: “در نهایت اولیای دم بدون هیچ چشم داشتی متهم را بخشیدند”.

بخشش یک محکوم به اعدام در بابل

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، متهم محکوم به اعدام در بابل پس از قرار گرفتن طناب دار دور گردنش، توسط خانواده مقتول بخشیده شد و از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این متهم که هویت وی “حسینعلی ن” ۴٣ ساله عنوان شده در ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۵ طی یک درگیری خانوادگی اقدام به قتل برادر زن خود کرده و به اعدام محکوم شده بود.

فضل الله وکیلی راد، رئیس دادگستری بابل گفت:‌ “سحرگاه روز جاری خانواده مقتول پس از چند ساعت تلاش و گفت و گوی مسئولان و معتمدان حاضر در محل و به محض به اجرا درآمدن حکم، بخشش خود را اعلام کردند و متهم پس از پایین آوردن از چوبه دار، به بیمارستان انتقال یافت”.

وکیلی راد وضعیت این شهروند را به نقل از کادر بیمارستانی رضایت بخش توصیف کرد.

رهایی از اعدام یک زندانی در زنجان

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری زنجان از رهایی یک محکوم به اعدام در این شهر خبر داد.

صادقی نیارکی در این خصوص گفت: “با پیگیری و تلاش دادستان زنجان، پرونده اعدام منجر به رضایت قطعی شد”.

وی افزود: “این پرونده، یازدهمین اخذ گذشت اولیای دم از قصاص قاتل در هشت ماهه سال جاری در استان زنجان است”.

رهایی از اعدام یک زندانی در سبزوار

به گزارش مهر، یک زندانی محکوم به اعدام در زندان سبزوار پس از تحمل ۶ سال حبس با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، متهم ۲۴ ساله در سال ۹۲ طی یک درگیری در محله شمس‌آباد شهرستان جوین، جوان دیگری را به قتل رسانده و به اعدام محکوم شده بود. که بعد از تأیید حکم یک بار تا پای چوبه دار رفت ولی بنا به دلایلی اجرای حکمش به تعویق افتاده بود.

محمد بسک آبادی، رئیس اداره زندان سبزوار گفت: “بامداد روز گذشته ۱۹ آبان ماه ۹۸ زمانی که طناب دار به گردن متهم انداخته شده بود با تلاش و پیگیری برخی از مسئولان شهرستان در لحظه آخر اجرای حکم، والدین مقتول با بخشش جوان، به او زندگی دوباره بخشیدند و با خارج کردن طناب دار از گردن جوان جوینی او را بخشیدند”.

شهرستان های سبزوار و جوین در استان خراسان رضوی واقع شده اند.

رهایی ۱۶۳ محکوم به اعدام طی ۶ ماه گذشته در ایران

به گزارش فارس، حکمتعلی مظفری، رئیس مرکز شورای حل اختلاف کشور و معاون قوه قضاییه از رهایی ۱۶۳ محکوم به اعدام طی ۶ ماه گذشته در ایران خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید