خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای بندرانزلی و رامیان جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۹ آبان ماه ۱۳۹۸، سقوط یک تخته سنگ بزرگ بر روی یک کارگر در معدن اولنگ در شهرستان رامیان جان این کارگر را گرفت.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر “علی کهساری” حدودا ۳۵ ساله، کارگر معدن «البرزگان » حوالی روستای «جوز چال» در منطقه معدنی اولنگ شهرستان رامیان احراز شده است.

علی اخوان مهدوی، رئیس بازرسی کار استان گلستان در تشریح جزییات این حادثه گفت: “روز قبل از حادثه یک انفجار رخ داده بود و مطابق معمول فردای انفجار باید کار لق‌گیری (بررسی سنگ های لق شده در اثر انفجار) و خروج نخاله‌های حاصل از انفجار از معدن، انجام می‌شد. این کار به صورت مداوم در معادن زغال‌سنگ اتفاق می‌افتد. از این رو چهار کارگر برای بارگیری نخاله‌های حاصل از آتش‌باری وارد معدن می‌شوند و در حال انجام لق‌گیری و بارگیری برای نخاله بودند. حدود ساعت یازده صبح بوده که سنگی حدود یک و نیم متر در یک متر در ۴۰ سانتی متر روی کارگر سینه‌کار معدن افتاده و موجب مرگ وی می‌شود”.

وی افزود: “این کارگر در حین انتقال به بیمارستان فوت کرده است. البته روی بدن آثار زیادی دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد که خونریزی‌ها و شکستگی داخلی موجب مرگ این کارگر بوده است. این صخره از ارتفاع کمی روی کارگر افتاده است”.

مرگ یک کارگر در بندر انزلی

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۸، جوان ماهیگیر اهل بندرانزلی بر اثر سقوط دیوار بتنی جان خود را از دست داد.

مهرداد رضاپور، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرانزلی با اشاره به سقوط دیوار بتنی در منطقه چراغ پشتان این شهر، اظهار کرد: “ساعت ۱۱ و ۳۷ دقیقه طی تماس تلفنی با ۱۲۵وقوع این حادثه گزارش شد که ماموران آتش نشانی با دو دستگاه خودروی آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند”.

رضاپور افزود: “آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه بلافاصله اقدام به نجات فرد مصدوم از زیر آوار کردند و با رسیدن تیم اورژانس به محل حادثه بلافاصله اقدامات لازم برای احیای این جوان ماهیگیر انجام شد ولی متاسفانه براثر شدت ضربه وارده و مصدومیت شدید این جوان جان خود را از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید