خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای محلات و رامهرمز دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر از جمله یک آتش نشان جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حادثه در یک کارخانه گچ در شهرستان رامهرمز ۲ کشته و یک مصدوم برجا گذاشت.

محمد فارسمیدان، رئیس اداره جمعیت هلال احمر رامهرمز گفت: “۲ کارگر یک کارخانه گچ رامهرمز عصر امروز در انبار شماره ۲ این کارخانه مشغول کار با دستگاه خُرد کننده سنگ گچ به نام «نوار» بودند که هنگام کار به درون دستگاه سقوط کردند”.

وی افزود: “یک نفر از کارگران به نام “صفدر ترکی” که توسط امدادگران هلال احمر از دستگاه خارج شد در بیمارستان جان خود را از دست داد و کارگر دیگر به نام “اشکان کلاه کج” نیز به شدت مصدوم شد و پس از خارج کردن وی از دستگاه به بیمارستان مادر رامهرمز انتقال یافت”.

فارسمیدان ادامه داد: “یک مامور آتش نشان نیز در حال کمک رسانی به کارگران درون این دستگاه سقوط کرد که این امدادگر نیز به دلیل شدت جراحات در بیمارستان مادر این شهرستان جان خود را از دست داد”.

شهرستان رامهرمز از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

مرگ یک کارگر در محلات

به گزارش ایلنا، یک کارگر موتور سوار در یک سانحه در معدن سنگی واقع در شهرستان محلات در استان مرکزی جان باخت.

بر اساس این گزارش، در سانحه زمین خوردن راکب موتورسیکلت در یکی از معادن سنگ شهرستان محلات هنگام رانندگی در کنار یک دستگاه دامپتراک، موتورسوار به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید