خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پرونده مسعود کاظمی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع داده شد

پرونده مسعود کاظمی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع داده شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری وکیل مدافع مسعود کاظمی از واگذاری پرونده موکلش به دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد و اعلام کرد طی یک روال قانونی اجرای حکم پرونده آقای کاظمی از دادسرای امنیت دادستانی تهران خارج شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۶ آبان‌ماه ۱۳۹۸، علی مجتهدزاده، وکیل مدافع مسعود کاظمی از واگذاری پرونده موکلش به دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

مجتهدزاده با اعلام این خبر در خصوص آخرین وضعیت پرونده مسعود کاظمی گفت: ” خوشبختانه طی یک روال قانونی، اجرای حکم پرونده موکل اینجانب از دادسرای امنیت دادستانی تهران خارج و به دادسرای فرهنگ و رسانه واگذار شد؛ هر چند معتقدیم در دادسرای امنیت نیز متهمان و محکومان باید از تمام حقوق قانونی مانند حق آزادی مشروط برخوردار باشند”.

وی ادامه داد: ” به عبارتی با این تصمیم دستگاه قضایی، پرونده مسعود کاظمی اصلاً امنیتی محسوب نشده و برخوردهایی که در ماه‌های اخیر در دادسرای فرهنگ و رسانه با اهالی و اصحاب رسانه و خبرنگاران صورت گرفته، موجب دلگرمی شده است. خوشبختانه در دادسرای فرهنگ و رسانه نگاه امنیتی وجود ندارد”.

مسعود کاظمی در تاریخ ۱۴ آبانماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه با قرار کفالت آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۱ خردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به دو سال حبس به اتهام “توهین به رهبری”، دو سال به اتهام “نشر اکاذیب” و شش ماه برای “توهین به مقامات” و مجموعا ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم دادگاه در تاریخ ۱۲ خردادماه به وی ابلاغ شد بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

آقای کاظمی علاوه بر این به دو سال محرومیت از روزنامه نگاری نیز محکوم شده است.

قاضی همچنین طی آن جلسه دادگاه قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی وی را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده و مسعود کاظمی بازداشت و روانه زندان اوین شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید