خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  بازداشت ۵ شهروند و پلمب ۱۳ واحد صنفی در کرج

بازداشت ۵ شهروند و پلمب ۱۳ واحد صنفی در کرج

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز از بازداشت ۵ شهروند و پلمپ ۱۳ واحد صنفی در راستای “طرح ساماندهی عفاف و حجاب” در کرج خبر داد.  ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از عصر ایران، امروز دوشنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۸، علی اکبر مختاری، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز از بازداشت ۵ شهروند به اتهام فروش پوشاک نا متعارف در کرج خبر داد.

بر اساس این گزارش، این شهروندان به اتهام آنچه علی اکبرمختاری “اشاعه فرهنگ غربی و فروش پوشاک و نمادهای شیطان پرستی” عنوان کرده  است بازداشت شده اند.

مختاری همچنین از پلمپ ۱۳ واحد صنفی در این شهرستان با اتهامات مشابه خبر داد و افزود: “این واحدهای صنفی متخلف در بازرسی بیش از ۱۵۰ واحد صنفی عرضه پوشاک شناسایی شدند”.

وی بیان داشت: “خرید و فروش هر گونه لباس منقش به حروف لاتین ، طرح ها و علایم گروه های موسیقی غربی و به طور کلی پوشاک مغایر با شئون و ارزش های اسلامی در سطح واحد های صنفی ممنوع است”.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

با این حال ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید