خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ ساعت ۲۲:۰۲:۳۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای اردستان، کرج و اردبیل دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم شد و سه کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردستان گفت: بروز حادثه در خط تولید کارخانه فولاد آریا اردستان منجر به مرگ یکی از کارگران این کارخانه شد.

وی در تشریح جزییات این حادثه افزود: “این فرد میان سال و با تجربه که در حال آموزش به دیگر کارگران بود در دستگاه پرس گرفتار شد که این حادثه منجر به وارد آمدن آسیب جدی و خونریزی داخلی و فوت وی شد”.

شهرستان اردستان در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرق مرکز استان اصفهان قرار دارد.

مرگ یک کارگر در کرج

به گزارش فارس، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از سقوط یک کارگر ساختمانی به داخل چاهک آسانسور یک ساختمان در حال ساخت در مهرویلای کرج خبر داد.

وی افزود: “این حادثه بر اثر بی احتیاطی کارگر و عدم رعایت اصول ایمنی در محیط کار رخ داد که بلافاصله نیرو‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام، متوفی را از داخل چاهک خارج کرده و تحویل عوامل انتظامی می دهند”.

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایمانی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل از مرگ یک کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر بر اثر ریزش آوار در هنگام حفر کانال آب و فاضلاب در این شهرستان خبر داد.

ایمانی در بیان جزییات این حادثه گفت: “در این حادثه که نیروهای آب و فاضلاب در حال لوله گذاری در خیابان داروپخش بودند، دو نفر از کارگران این شرکت زیر آوار مدفون شدند که یکی سالم پیدا شد ولی متاسفانه نفر دوم جان خود را از دست داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید