خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / مرگ ۲۴ کارگر طی سال جاری در آذربایجان غربی

مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / مرگ ۲۴ کارگر طی سال جاری در آذربایجان غربی

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۱ کارگر در شهرهای تهران و قم دچار حادثه شدند. در این حوادث ۹ کارگر مصدوم شدند و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت که از ابتدای سال جاری ۲۴ نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، یک کارگر در تهران بر اثر حادثه در حین سرویس دوره ای آسانسور در ساختمان ستاد جمعیت هلال احمر جان خود را از دست داد.

روز جمعه کارگران فنی شرکت پیمانکار نگهداری آسانسور در ساختمان ستاد جمعیت هلال احمر در حال سرویس دوره‌ای یکی از آسانسورها در روز تعطیل بودند، که متاسفانه یکی از آنها در حین کار مابین کابین و دیواره چاه آسانسور گیر کرد و جان خود را از دست داد.

این حادثه بلافاصله به آتش نشانی و اورژانس اعلام و فرد حادثه دیده با حضور عوامل آتش نشانی رها سازی شد.

با حضور نیروهای اورژانس متاسفانه مرگ وی قطعی اعلام و پیکر وی تحویل پزشکی قانونی شد. جزییات حادثه توسط کارشناسان شرکت تخصصی پیمانکار در حال بررسی است.

مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در قم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آتش سوزی در یک واحد کارگاهی در قم یک کشته و ۹ مصدوم بر جای گذاشت.

 این سانحه امروز ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در یک کارگاه تولیدی کفش در خیابان پرستار هفت تیر قم رخ داد.

فراهانی سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم گفت: “در این حادثه ۱۰ کارگر با درجات مختلف سوختگی مصدوم که با شش دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی نیکویی و شهید بهشتی قم منتقل شدند”.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم افزود: “متاسفانه یکی از مصدومان (آقا ۳۵ساله) علی رغم تلاش کادر امدادی و درمانی در بیمارستان شهید قم فوت کرد”.

کریمی سخنگوی سازمان آتش نشانی قم نیز گفت: این آتش سوزی در یک کارگاه کفش در طبقه زیرزمین یک مجتمع مسکونی به وقوع پیوست که با تلاش عوامل آتش‌نشانی در مدت ۲ ساعت مهار شد”.

وی گفت: “علت آتش سوزی در دست بررسی است”.

۲۴ نفر در آذربایجان غربی براثر حوادث ناشی از کار جان باخته‌اند

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال جاری ۲۴ نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

رسول روشنی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی، روز شنبه  افزود: “این میزان فوتی ناشی از حوادث کار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.”

وی ادامه داد: “در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان باخته بودند”.

وی اظهار داشت: “از کل جان باختگان حوادث ناشی از کار طی سال جاری در آذربایجان غربی، ۲۳ نفر مرد و یک نفر زن هستند”.

وی بیان کرد: “برخورد اجسام سخت و سقوط از بلندی از علل اصلی جان باختن افراد بر اثر حوادث ناشی از کار در آذربایجان غربی به شمار می‌رود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید