خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  ناجی سواری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

ناجی سواری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ناجی سواری، معلم اهوازی روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد. وی در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه به همراه دو معلم دیگر به نام علی عبیداوی و ماهر دسومی بازداشت و اوایل مردادماه به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند. علی عبیداوی پیشتر با تودیع قرار وثیقه آزاد شده و ماهر دسومی کماکان در زندان شیبان اهواز در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۸، ناجی سواری، معلم اهوازی پس از ۵ ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، ناجی سواری، ۳۸ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند و معلم مدرسه طالقانی فرهنگشهر و از اهالی شهرک برق اهواز، ماهر دسومی، ۳۰ ساله، متاهل و دارای ۱ فرزند، معلم در مدرسه غیرانتفاعی منطقه شیبان و از اهالی کوی پاستوریزه اهواز، علی عبیداوی، ۳۶ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند، معلم مدرسه قدس حمیدیه و از اهالی کوی علوی اهواز توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شده بودند.

این سه معلم از اعضای امدادگران مردمی مناطق سیل زده نیز بوده‌اند و بازداشت آنان در مدارس محل تدریس خود و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود.

این شهروندان اوایل مردادماه سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان این شهر منتقل شده بودند. علی عبیداوی ماه گذشته با تودیع قرار وثیقه از این زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید