خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  دو زندانی در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند

دو زندانی در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند

خبرگزاری هرانا – ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی، دو زندانی زندان ارومیه، از تاریخ ۳ مهرماه دست به اعتصاب غذا زده‌اند. اعتصاب غذای این زندانیان در اعتراض به حکم صادر شده علیه آنان صورت گرفته است. گفتنی است پیشتر این پدر و پسر توسط دادگاه انقلاب ارومیه، مجموعا به ۳۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی، دو زندانی زندان ارومیه، از تاریخ ۳ مهرماه ۱۳۹۸ دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

اعتصاب غذای این زندانیان در اعتراض به حکم ۱۶ سال حبس تعزیری صادر شده علیه آنان، یک روز پس از ابلاغ حکم صورت گرفته است.

گفتنی است طی روز های اخیر، این شهروندان بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

لازم به یادآوری است ابراهیم خلیل صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت شده و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی هم اکنون در بند روان درمانی ۲ زندان ارومیه نگهداری می شوند و مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید