خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۲ زندانی در خوزستان و خراسان شمالی

رهایی از اعدام ۲ زندانی در خوزستان و خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در استان خوزستان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از گذشت ۱۳ سال با پرداخت دیه و گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. همچنین یک زندانی متهم به “قتل” در شهرستان اسفراین که پیشتر به اعدام محکوم شده بود، پس از ۱۹ سال تحمل حبس، با گذشت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محکوم به اعدام در خوزستان پس از گذشت ۱۳ سال از مرگ رهایی یافت.

یک منبع مطلع با بیان اینکه این زندانی “ناجی عیدیان” نام دارد، به گزارشگر هرانا گفت: “آقای عبدیان که اکنون ۳۲ سال سن دارد، در سن ۱۹ سالگی در پی یک نزاع به اتهام قتل بازداشت و پس از طی مراحل دادرسی به اعدام محکوم شده بود.”

این منبع مطلع افزود: “اولیای دم اعلام کردند که با پرداخت دیه حاضر به بخشش متهم هستند که در نهایت این جوان خوزستانی در تاریخ ۱۸ شهریورماه سال جاری با کمک خیرین دیه مقتول را پرداخت و با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.”

به گفته این منبع، ناجی عیدیان به تازگی از زندان آزاد و نزد خانواده‌اش بازگشته است.

پس از ۱۹ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در اسفراین

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب اسفراین از آزادی یکی از محکومین به اعدام پس از ۱۹ سال حبس، خبر داد.

وی گفت: “فردی که چندین سال قبل در نتیجه درگیری و نزاع مرتکب یک فقره قتل شده بود با تلاش دستگاه قضایی، اعضاء شورای حل اختلاف و ریش سفیدان محلی از مجازات اعدام رهایی یافت.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: “این فرد، با کمک خیرین و فراهم شدن مبلغ هفتاد میلیون تومان وجه نقد سرانجام پس از ۱۹ سال تحمل حبس در حالی که انتظار اجرای حکم اعدام را می‌کشید، با گذشت اولیاء دم از زندان آزاد شد.

شهرستان اسفراین از شهرستان‌های استان خراسان شمالی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید