خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام و شلاق یک زندانی در زندان اصفهان

اجرای حکم اعدام و شلاق یک زندانی در زندان اصفهان

خبرگزاری هرانا – روز جاری، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام های “قتل” و “سرقت” به اعدام و شلاق محکوم شده بود، در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد. همچنین دیگر متهم این پرونده نیز به اتهام “سرقت” به شلاق محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد.

رییس کل دادگستری اصفهان در این خصوص گفت: “این متهم در سال ۹۶ با مشارکت برادر خود و با هدف سرقت، اقدام به قتل راننده خودروی کامیون، سرقت بار و حریق عمدی خودروی مسروقه کرده بود”.

محمدرضا حبیبی افزود: “بر این اساس متهم سال گذشته در دادگاه کیفری یک استان اصفهان در خصوص اتهام قتل به اعدام و در خصوص اتهام های سرقت و حریق عمدی خودرو به حبس تعزیری، شلاق تعزیری و رد عین یا مثل یا قیمت مال مسروقه محکوم شده بود که با تأیید حکم در دیوان عالی کشور و استیذان رییس قوه قضاییه صبح امروز با حضور اولیای دم و قاضی اجرای احکام کیفری اجرا شد”.

وی اظهارداشت: “دادگاه همچنین متهم ردیف دوم این پرونده را با عنایت به اتهام‌های وارده به مشارالیه به تحمل حبس تعزیری، شلاق تعزیری و رد عین یا مثل یا قیمت مال مسروقه در حق مالباختگان محکوم کرد”.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید