خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  لغو جلسه دادگاه در پی اعتراض مجید اسدی

لغو جلسه دادگاه در پی اعتراض مجید اسدی

خبرگزاری هرانا -مجید اسدی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین احضار و به دلیل مخالفت با انتقال با دستبند و پابند و پوشیدن لباس زندان، به بند بازگردانده شد و جلسه دادگاه لغو شد. مجید اسدی هم اکنون در حال تحمل دوران محکومیت ۶ ساله خود در زندان رجایی شهر کرج است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه ۹۸، مجید اسدی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج به دلیل مخالفت با پوشیدن لباس زندان در زمان انتقال به دادسرای اوین و نپوشیدن لباس زندان به بند بازگردانده شد.

وی روز چهارشنبه به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست بازپرس جعفری احضار شده و در حین انتقال با این برخورد غیرقانونی مسئولین زندان روبرو شده بود.

هرانا پیشتر گزارش کرده بود که این زندانی سیاسی علیرغم ابتلا به بیماری‌های مختلف از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

وجود کیست در کبد، مشکلات متعدد در دستگاه گوارش، التهاب شبکیه و عصب هر دو چشم، بیماری آنکیلوزان اسپوندیلیت یا همان التهاب ستون فقرات و دیسک کمر از جمله مشکلاتی است که آقای اسدی مدتهاست از آنها رنج می برد.

مجید اسدی ساعت ۱۰ شب ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

این زندانی در آذرماه سال ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

با استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی” در ارتباط با وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای اسدی هم‌اکنون در زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد سومین سال حبس بدون مرخصی خود را پشت سر گذاشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید