خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، بر اثر واژگونی یک دستگاه تراکتور در شهرستان چرداول استان ایلام، به دلیل ناهمواری منطقه، یک کشاورز مصدوم و یک تن دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، بر اثر واژگونی تراکتور، دو کشاورز چرداولی کشته و مصدوم شدند.

امیر بازیار جانشین انتظامی شهرستان چرداول با اعلام این خبر، اظهار داشت: “طی تماس تلفنی مردمی با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مبنی بر واژگونی منجر به فوت یک دستگاه تراکتور در منطقه پشته آسمان آباد، ماموران پلیس برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “در بررسی‌های انجام شده از محل حادثه مشخص شد ۲ نفر از کشاورزان محل با یک دستگاه تراکتور به منطقه پشته آسمان آباد عزیمت کردند که در ابتدای کوهپایه تراکتور واژگون می‌شود”.

جانشین انتظامی شهرستان چرداول تصریح کرد: “بر اثر این واژگونی متاسفانه راننده تراکتور فوت می‌کند و سرنشین نیز مجروح و برای مداوا به مراکز درمانی انتقال داده شده است”.

بازیار با اشاره به اینکه علت واژگونی تراکتور توسط کارشناسان ناهمواری منطقه اعلام شده از روستاییان و کشاورزان منطقه خواست با توجه به ایمن نبودن و نداشتن حفاظ ماشین آلات کشاورزی به خصوص تراکتور تا جایی که امکان دارد از عزیمت به مناطق کوهستانی و ناهموار خودداری کنند.

شهرستان چرداول یکی از شهرستانهای استان ایلام است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید