خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ مصطفی سبزی دست به اعتصاب غذا زد

زندان ارومیه؛ مصطفی سبزی دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری هرانا – مصطفی سبزی، زندانی سیاسی زندان ارومیه روز جاری مجددا دست به اعتصاب غذا زده است. اعتصاب غذای این زندانی به دلیل عمل نکردن مسئولین زندان نسبت به وعده هایشان صورت گرفته است. آقای سبزی پیشتر نیز از تاریخ ۱ مردادماه در اعتراض به عدم موافقت با انتقال وی به زندان محل سکونت خود دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۲ شهریورماه با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۶ شهریورماه ۹۸، مصطفی سبزی، زندانی سیاسی زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب غذای مجدد آقای سبزی به دلیل عمل نکردن مسئولین زندان به وعده هایشان صورت گرفته است.

مصطفی سبزی پیش از این نیز در تاریخ ۱ مردادماه در اعتراض به  عدم موافقت با انتقال وی به زندان ماکو دست به اعتصاب غذا زده و روز شنبه ۲ شهریورماه با وعده مساعد مسئولین نسبت به رسیدگی به خواسته اش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

مصطفی سبزی در خردادماه سال ۹۳ بازداشت و در شعبه یک دادگاه انقلاب با “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” بدون داشتن وکیل مدافع به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. حکم حبس این زندانی در دیوان عالی کشور نیز تائید شده است.

گفته می شود طی ۲ سال گذشته مکررا با درخواست انتقال وی به زندان ماکو مخالفت شده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می زنند. بسیاری از این اعتصاب ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید