خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  با شکایت دیوان عدالت اداری، دبیر کانون شوراهای کار تهران به حبس و جزای نقدی محکوم شد

با شکایت دیوان عدالت اداری، دبیر کانون شوراهای کار تهران به حبس و جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حسین حبیبی، فعال کارگری و عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای کار تهران با شکایت دیوان عدالت اداری و به اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی به ۴ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. اجرای مجازات حبس وی به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای حبیبی در تاریخ ۲۸ مردادماه در دادگاه کیفری دو تهران برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت، رای به محکومیت حسین حبیبی داد.

بر اساس حکم صادره، حسین حبیبی به پرداخت مبلغ ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است که اجرای مجازات حبس وی به مدت یک سال به تعلیق درآمده است.

روز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸، دادگاه نهایی رسیدگی به شکایت دیوان عدالت اداری از حسین حبیبی در شعبه ۱۰۵۹ دادسرای کارکنان دولت برگزار شد.

در تاریخ  ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸ کیفرخواستی در شعبه دادسرای فرهنگ و رسانه علیه حسین حبیبی صادر شده بود. این کیفرخواست خطاب به ریاست دادگاه‌های کیفری ۲ (مجتمع قضایی کارکنان دولت) بود.

لازم به یادآوری است که اوایل تیرماه دیوان عدالت اداری به اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی از حسین حبیبی شکایت کرده بود. این شکایت به دلیل انتشار مطالبی توسط حسین حبیبی در فضای مجازی در خصوص قراردادهای موقت کار و امنیت شغلی کارگران صورت گرفته بود.

حسین حبیبی پیشتر در واکنش به این شکایت و صدور کیفرخواست خود گفته بود: من از حق امنیت شغلی کارگران دفاع کرده‌ام و از همه فعالان کارگری و تشکل‌های صنفی نیز توقع دارم از مهمترین مطالبه کارگران یعنی امنیت شغلی و لزوم عقد قرارداد دائم دفاع کنند. دیوان عدالت در اسرع وقت بایستی نسبت به ابطال دادنامه ۱۷۹ و همچنین دادنامه ۵۳۷-۵۳۸ که منجر به ابطال دستورالعمل‌های ۳۶ و ۳۸ و بخشنامه ۳ وزارت کار شده، اقدام نماید تا از ظلم و تعدی نسبت به کارگران با دستاویز این اهرم‌های به ظاهر قانونی جلوگیری شود. دفاع از امنیت شغلی کارگران، نه تنها جرم نیست، بلکه وظیفه اصلی من به عنوان یک نماینده کارگری همین است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید