خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  پروین محمدی به یک سال حبس محکوم شد

پروین محمدی به یک سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع پروین محمدی، از فعالان کارگری بازداشت شده در پارک جهان نما ار محکومیت موکلش به ۱ سال حبس تعزیری در دادگاه بدوی خبر داد. جلسه دادگاه خانم محمدی در تاریخ ۲ شهریورماه در دادگاه انقلاب کرج برگزار شده بود. وی در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه به همراه تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پروین محمدی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع پروین محمدی در این خصوص گفت: امروز با مراجعه به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرج، دادنامه صادره در مورد ایشان ابلاغ شد. پروین محمدی طبق ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به عنوان تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده است.

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه حداکثر حکم محکومیت را صادر کرده است و ظرف مدت ۲۰ روز قانونی، در دادگاه تجدید نظر استان البرز به رای صادره اعتراض خواهم کرد؛ به نظر من فعالیت‌های صنفی نمی‌تواند تحت عنوان جرم تبلیغ علیه نظام قرار گیرد و امیدوارم در دادگاه تجدیدنظر حکم صادره فسخ شود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پروین محمدی در تاریخ ۲ شهریورماه در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج برگزار شد. وی در این جلسه دادگاه به “تبلیغ علیه نظام” متهم شده بود.

این فعال کارگری در تاریخ ۱۱ تیرماه با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج احضار شده بود.

روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه، تعدادی از فعالین کارگری که تعدادشان ۱۲ تن برآورد شده بود در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شدند.

۴ تن از این فعالین به نام های پروین محمدی، واله زمانی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده چند روز در بازداشت مانده و باقی افراد ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده بودند. خانم محمدی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه، با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

پروین محمدی در تاریخ ۱۹ خردادماه جهت ارایه آخرین دفاعیات در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای ناحیه ۱ کرج حاضر شد. در این جلسه که همزمان برای پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تشکیل شد، اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه این سه فعال کارگری عنوان شده شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید