خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای مشهد و ساوه دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم شدند و ۱ کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، آتش سوزی ساختمان در حال ساخت در مشهد منجر به محبوس شدن ۲ نفر از کارگران داخل آن شد که با تلاش آتش نشانان نجات یافتند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد روز شنبه، گفت: “در پی این آتش سوزی که در خیابان شهرستانی در محدوده بلوار پیروزی این شهر در ساختمان ۶ طبقه در دست ساخت روی داد، آتش نشانان از سه ایستگاه به محل اعزام شدند”.

امیر عزیزی افزود: “در این حادثه دود تمام طبقات را فراگرفته و ۲ کارگر نیز در طبقات بالای ساختمان در میان دود محبوس شده بودند”.

وی همچنین گفت: “با تلاش آتش نشانان حریق مهار شد و محبوس شدگان نیز به محیط امن انتقال یافتند”.

عزیزی با بیان اینکه این آتش سوزی خسارت جانی نداشت گفت: “علت وقوع آن در دست بررسی است”.

مرگ یک کارگر در ساوه

به گزارش ایسنا، روز گذشته یک تعمیرکار و نصاب غلطک مرکز معاینه فنی شهرستان ساوه در حین کار دچار مصدومیت شد و جان خود را از دست داد.

پرویز اسدی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح جزئیات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۵ روز گذشته در پی اعلام گزارشی به مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت تعمیرکاری در مرکز معاینه فنی شهرستان ساوه، بلافاصله گشت انتظامی این شهرستان در محل حادثه حاضر شد”.

وی افزود: “در تحقیقات اولیه از محل حادثه، مشخص شد فردی که به عنوان تعمیرکار و نصاب غلطک خودروهای سنگین در مرکز معاینه فنی شهرستان ساوه مشغول فعالیت بوده است در حین نصب دستگاه غلطک به داخل ریل غلطک کشیده شده و جان خود را از دست داده است”.

این مقام انتظامی با اشاره به انتقال جسد به پزشکی قانونی گفت: “در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید