خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ساعت ۲۳:۲۷:۴۹

    خانه  > کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ دومین جلسه دادگاه حسن سعیدی برگزار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ دومین جلسه دادگاه حسن سعیدی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن سعیدی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، روز جاری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. جلسه اول رسیدگی نیز در تاریخ ۱۶ مردادماه برگزار شده بود. آقای سعیدی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کارگر بازداشت و پس از ۳۳ روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز شنبه ۲۶ مردادماه ۹۸، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن سعیدی برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که صبح روز جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده وکیل وی مصطفی رضوی نیز به همراه حسن سعیدی حضور داشته است.

جلسه اول رسیدگی به اتهامات آقای سعیدی در تاریخ ۱۶ مردادماه و در همین شعبه برگزار شده و طی آن اتهامات “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” و “اخلال در نظم و آسایش عمومی” علیه آقای سعیدی مورد رسیدگی قرار گرفته بود.

حسن سعیدی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد.

وی پس از بازداشت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ منتقل و به مدت ۳۳ روز در سلول های انفرادی نگهداری شد.

آقای سعیدی نهایتاً در تاریخ ۱۲ خردادماه با تودیع قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید