خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ساعت ۱۸:۴۴:۰۲

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۰ شهروند در یک مراسم عروسی و پلمب تالار برگزارکننده در جویبار

بازداشت ۱۰ شهروند در یک مراسم عروسی و پلمب تالار برگزارکننده در جویبار

خبرگزاری هرانا – روز جاری ۱۰ تن از شهروندان حاضر در یک مراسم عروسی در جویبار، با حضور دادستان این شهرستان و نیروهای امر به معروف استان مازندران بازداشت و تالار برگزارکننده مراسم نیز پلمب شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز جمعه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۸، ۱۰ تن از شهروندان حاضر در یک مراسم عروسی در جویبار بازداشت و تالار برگزارکننده نیز پلمب شد.

بر اساس این گزارش، بازداشت این شهروندان حوالی ساعت یک بعداز ظهر امروز، با حضور دادستانی جویبار و توسط نیروی امر به معروف استان مازندران در یک تالار معروف در این شهرستان صورت گرفته است.

در خصوص دلیل بازداشت این شهروندان ادعا شده است که برگزاری این مهمانی به صورت “مختلط” و همراه با “سرو مشروبات الکلی” صورت گرفته است.

در این گزارش همچنین آمده است که تعدادی از عوامل اجرایی و یکی از مدیران تالار پذیرایی پس از حضور نیروهای امر به معروف استان متواری شدند.

شهرستان جویبار یکی از شهرستان‌های مرکزی استان مازندران است.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید