خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, کودکان  >  اقدام به خودسوزی یک دختر ۱۷ ساله در دیشموک

اقدام به خودسوزی یک دختر ۱۷ ساله در دیشموک

خبرگزاری هرانا – مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، از اقدام به خودسوزی یک دختر نوجوان در شهرستان دیشموک خبر داد و اعلام کرد سوختگی این نوجوان ۸۰ درصد بوده و اکنون در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج درحال مداوا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸، محسن جلیل، مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از اقدام به خودسوزی یک دختر جوان در شهرستان دیشموک خبر داد.

محسن جلیل گفت: “ساعت هشت و هفت دقیقه صبح امروز، یک دختر جوان در دیشموک، اقدام به خودسوزی کرد که به علت شدت سوختگی، درمانگاه این شهر تقاضای اورژانس هوایی به منظور انتقال فوری به مراکز درمانی مرکز استان را داشت. بلافاصله یک فروند بالگرد اورژانس از گچساران برای انتقال بیمار به منطقه دیشموک اعزام شد”.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌ “بر اساس برخی اطلاعات دریافتی، متاسفانه درصد سوختگی این دختر جوان ۸۰ درصد بوده و اکنون در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج درحال مداوا است”.

در تاریخ ۲۶ خردادماه امسال نیز یک زن باردار ۲۵ ساله در بخش دیشموک اقدام به خودسوزی کرد و جنین خود را از دست داد.

 در هفته آخر اردیبشهت ماه نیز دو دختر ۱۷ و ۲۰ ساله و طبق گزارشی دیگر در ۲۳ ام همان ماه دو دختر نوجوان ۱۴ ساله در شهر دیشموک دست به خودکشی زده و جان باخته بودند.

همچنین تاریخ ۶ دی‌ماه ۹۷ نیز یک کودک ۱۶ ساله متأهل که یک بچه ۶ ماهه را باردار بود در دیشموک پس از اقدام به خودسوزی جان خود را از دست داده بود.

لازم به ذکر است از ابتدای سال گذشته تا دی ماه ۹۷ چهار زن متأهل و یک دختر مجرد در دیشموک اقدام به خودسوزی کرده‌اند که از این تعداد چهار نفر جان خود را از دست داده است.

لازم به ذکر است پیش‌تر محمد نوروزی‌نیا رییس آموزش و پرورش دیشموک با اشاره به اینکه نرخ خودسوزی بین زنان این منطقه بالاست گفته بود که ازدواج‌های تحمیل شده از مهمترین دلایل خودسوزی دختران در این شهر است. نوروزی‌نیا اظهار کرد “نرخ خودسوزی بین زنان بخش دیشموک بالاست. به گونه‌ای که هر سه ماه یک‌بار این خودسوزی‌ها رخ می‌دهد. از دلایل عمده این خودسوزی می‌توان به سطح پایین فرهنگی، اقتصادی و ازدواج‌های تحمیل شده اشاره کرد”.

بخش دیشموک از بخش‌های شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود که با یاسوج مرکز این استان حدود ۲۹۰ کیلومتر فاصله دارد. این بخش از محرومیت های فراوانی رنج می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید