خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری بیجار / اخراج ۱۵ نفر از کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی

معوقات مزدی کارگران شهرداری بیجار / اخراج ۱۵ نفر از کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی

خبرگزاری هرانا – شهردار شهر بیجار گفت که کارگران شاغل در شهرداری این شهر ۲ ماه دستمزد و چهار ماه اضافه کاری پرداخت نشده دارند. بنا بر خبری دیگر، کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی که سازمانی عمومی زیرمجموعه بنیاد مسکن است، از اخراج ۱۵ تن از همکارانشان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شهردار بیجار گفت: “در حال حاضر پرداخت دو ماه دستمزد و چهار ماه اضافه کار کارگران مجموعه شهرداری به تاخیر افتاده است”.

مهدی بیگ محمدپور (شهردار شهر بیجار) در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل شهرداری این شهر برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر کارگران مجموعه شهرداری  دو ماه دستمزد و چهار ماه اضافه کاری از شهرداری طلبکارند مدعی شد: “شهر بیجار همانند برخی شهرداری‌های کشور منابع مالی کافی برای پرداخت مطالبات مزدی و هزینه‌های شهرداری ندارد”.

بیجار یکی از شهرستان‌های استان کردستان است.

اخراج ۱۵ نفر از کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی

به گزارش ایلنا، پانزده نفر از کارگران پژوهشکده سوانح طبیعی اخراج شده‌اند.

یکی از کارگران می‌گوید که در پژوهشکده سوانح طبیعی که سازمانی عمومی زیرمجموعه بنیاد مسکن است، شاغل بوده و اکنون چند ماهی می‌شود که درگیر رفت و برگشت به دادگاه‌های حل اختلاف و کمیسیون‌های روابط کار است.

وی افزود: “ما ۱۵ نفر هستیم که سال جدید بیکار شدیم؛ تعدادی از ما «قراردادی» و تعدادی نیز «رسمی» هستند؛ من ۱۵ سال سابقه کار دارم و همکاران بیکار شده‌ی من نیز هر کدام چند سال سابقه دارند با این حال، ما را به بهانه عدم نیاز و کمبود بودجه اخراج کردند”.

این کارگر سابق پژوهشکده سوانح طبیعی از شکایت خود و همکارانش به اداره کار خبر می‌دهد و گفت: “همه ما – رسمی‌ها و قراردادی‌ها- برای بازگشت به کار اقدام کرده‌ایم؛ رسمی‌ها ظاهراً توانسته‌اند بعد چند ماه، حکم بازگشت به کار بگیرند”.

او ادامه داد: “ما از بنیاد مسکن درخواست داریم به وضعیت ما رسیدگی کند؛ چرا سازمانی که در قوانین بودجه سالانه، بودجه و اعتبار مشخص دارد، باید دست به تعدیل نیروهای باسابقه‌اش بزند؟!”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید