خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد

یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز گذشته دستکم یک زندانی متهم به “قتل” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد. زندانی دیگری که همزمان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود پیش از اجرای حکم به بند بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه دیروز چهارشنبه ۹ مردادماه ۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

هویت این زندانی “محمد قدرتی، ۳۰ ساله” توسط هرانا احراز شده است.

این زندانی پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده و در زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد. وی طی روزهای اخیر جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی در این زندان منتقل شده بود.

همزمان با اجرای حکم محمد قدرتی، زندانی دیگری به نام مراد سهرابی که برای اجرای حکم روز یکشنبه ۶ مردادماه به سلول های انفرادی منتقل شده بود به بند بازگردانده شد.

“مراد سهرابی” از بند یک زندان رجایی شهر کرج و با اتهام “محاربه از طریق سرقت مسلحانه” تحت حکم اعدام به سر می برد.

مدتی پیش از این، در تاریخ ۲۶ تیرماه سال جاری نیز سه زندانی متهم به «فتل» به نام های “اکبر صباغ زاده، از اندرزگاه ۶”، “هادی آصف خانی، از اندرزگاه ۱۰”، “یوسف قلی‌زاده، از اندرزگاه ۱” و یک زندانی با اتهام “لواط به عنف” به نام “علی (علی لواشک)، از اندرزگاه ۵” این زندان اعدام شده بودند.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مراد سهرابی- زندانی به بند بازگشته

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید