خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در هرمزگان

زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در هرمزگان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته ماموران دریابانی بندر کوهستک استان هرمزگان یک قایق حامل سوخت را هدف تیراندازی مستقیم قرار دادند که در جریان آن یک شهروند بر اثر اصابت گلوله در ناحیه شکم به شدت زخمی شده و به بخش فوریت های پزشکی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز چهارشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۸، بر اثر بر اثر تیراندازی مستقیم ماموران دریابانی به سمت یک قایق حامل سوخت  در بندر کوهستک استان هرمزگان یک شهروند زخمی و به بخش فوریت های پزشکی منتقل شد.

هویت این شهروند “محمد سلیمانک”  احراز شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است:” قایق حامل سوخت به ساحل رسیده بود که هدف تیراندازی یک قایق نظامی قرار گرفت. در پی آن تیر به شکم محمد سلیمانک ازسرنشینان قایق اصابت کرده و به شدت زخمی شد.”

کوهستک، شهری از توابع بخش بمانی شهرستان سیریک در استان هرمزگان ایران است.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه امسال با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید