خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ ۴۰ کارگر در مازندران و آذربایجان شرقی در بهار امسال

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ ۴۰ کارگر در مازندران و آذربایجان شرقی در بهار امسال

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای رشت، قزوین، گرگان و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر مصدوم و ۶ کارگر جان خود را از دست دادند. بنا به خبری دیگر مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۲۵ نفر و مصدومیت ۲۱۲ نفر در حوادث کار طی سه ماه اول سال جاری در این استان خبر داد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی از مرگ ۱۵ نفر و مصدومیت  ۳۱۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار طی سه ماه در این استان خبر داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، یک کارگر ساختمانی در رشت بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد.

در این گزارش آمده است: جوشکاری جوان هنگام کار در یکی از بیمارستان‌های رشت از ارتفاع به داخل گودال سقوط کرد و به شدت مجروح شد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت امروز گفت: جوشکاری ۳۹ ساله هنگام جوشکاری لوله های تصفیه خانه یکی از بیمارستان های خصوصی رشت به داخل گودالی ۵متری سقوط کرد و از ناحیه دست و کمر به شدت آسیب دید.

شهرام مومنی افزود: ۷ آتش نشان با خودروی نجات از ایستگاه های ۴ و ۵ رشت به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه به دلیل شدت آسیب های وارده، این کارگر قادر به حرکت نبود گفت: گروه نجات پس از  نصب تجهیزات نجات و برقراری شرایط ایمن، مصدوم را از گودال بیرون آوردند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت اعلام کرد:امدادگران اورژانس  جوشکار مصدوم را به بیمارستان محل حادثه منتقل کردند.

مرگ ۲ کارگر در قزوین

به گزارش مشرق، فرمانده انتظامی شهرستان “قزوین” از مرگ ۲ کارگر هنگام بریدن یک اصله درخت کهن سال در بخش “الموت شرقی” خبر داد.

“رسول فراهانی” اظهار داشت: در پی اعلام مرکز پیام ۱۱۰ مبنی بر وقوع سقوط درخت کهن سال روی ۲ کارگر مرد و مرگ آنان در یکی از روستاهای بخش “الموت شرقی” بلافاصله عوامل واحد گشت یگان انتظامی “الموت شرقی” در محل اعلامی حاضر شدند.

مرگ یک کارگر در گرگان

به گزارش ایلنا، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: سقوط جوان ۲۰ ساله از داربست در شهرستان گرگان، مرگ وی را رقم زد.

علی بهرامی در تشریح جزئیات این خبر گفت: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط فردی از یک ساختمان نیمه کاره در یکی از خیابان های گرگان، بلافاصله ماموران به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های اولیه ماموران در خصوص علت حادثه مشخص شد که جوانی ۲۰ ساله هنگام کار در یک ساختمان نیمه کاره از روی داربست سقوط کرده و به شدت مجروح شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مصدوم توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان منتقل شد، تصریح کرد: متاسفانه این فرد به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان، جان خود را از دست داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان با بیان اینکه کارشناسان علت حادثه را عدم رعایت اصول ایمنی اعلام کردند، گفت: رعایت موارد ایمنی هنگام کار در ارتفاعات می تواند نقش به سزایی در پیشگیری از وقوع چنین حوادث تلخی داشته باشد.

مرگ ۳ کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مرگ سه کارگر ایرانی و افغانستانی به‌ دلیل گرفتار شدن در چاه خبر داد.

جلال ملکی  درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱۶و ۳۴ دقیقه عصر امروز یک مورد گرفتار شدن در چاه به آدرس شهرک چهاردانگه، خیابان غفاری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این منطقه خارج از محدوده استحفاظی آتش‌نشانی شهرداری تهران است، ادامه داد: یک گروه نجات به همراه دستگاه دمنده هوا به داخل چاه برای ایمن‌سازی است به عنوان نیروی کمکی و به درخواست آتش‌نشانی چهاردانگه به محل حادثه اعزام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی چهاردانگه در محل حادثه حاضر بودند، تصریح کرد: محل حادثه یک کارگاه رنگرزی چوب بود و کارگران مشغول حفر چاهی در محوطه این کارگاه بودند.

ملکی با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از این بود که در عمق ۱۵ متری چاه سه کارگر مشغول کار هستند، خاطرنشان کرد: افرادی که بیرون از چاه بودند می‌گفتند کارگران دقایقی است که به سوالات آنها پاسخ نمی‌دهند و از همین رو نگران آنها هستند. فرد نجات گر وارد چاه شد و توانست بعد از مدتی تلاش هر سه کارگر را خارج کند.

وی ادامه داد: دو کارگر تبعه کشور افغانستان و حدودا ۲۵ ساله بودند و کارگر سوم نیز ایرانی و حدودا سی ساله بود. پس از خروج کارگران از چاه و معاینه توسط نیروهای اورژانس مشخص شد که متاسفانه هر سه نفر جان خود را از دست داده‌‌اند.

مرگ ۲۵ کارگر طی سه ماه در مازندران

به گزارش ایلنا، مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۲۵ نفر در حوادث کار طی سه ماه اول سال جاری خبر داد.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه اول  سال جاری بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان های ساری با ۶ ،نور با ۴ ،چالوس و قائم شهر هر کدام  با ۳ مورد فوتی ثبت شده است.

علی عباسی ادامه داد: همچنین بر اساس این گزارش طی سه ماه سال جاری بیشترین آمار تلفات در اردیبهشت با ۱۲  نفر ،خرداد ماه  با ۹ نفر و فروردین با ۴ فوتی گزارش شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ذکر شده ۲۰ نفر  متاهل و مابقی مجرد هستند .

عباسی گفت: همچنین تعداد ۳ نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (تبعه افغانستان) هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۹ مورد دارای بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۲ فوتی کمترین آمار را داشتند.

وی گفت:  در سه ماهه سال جاری دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به اصابت جسم سخت با ۷، سقوط از بلندی با ۶، سوختگی با ۵ ،برق گرفتگی با ۴ و سایر موارد هم با ۳فوتی می‌باشد.

لازم به ذکر است بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۲۱۲ نفر مصدوم (۲۰۲ مرد و مابقی زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.

مرگ ۱۵ کارگر طی سه ماه در آذربایجان شرقی

به گزارش فارس، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌ شرقی از کشته شدن ۱۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

آرتین کمالی اظهار داشت: ۱۵ نفر طی سه ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان‌ شرقی جان خود را از دست دادند که همگی آنها مرد بودند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت نفر کاهش داشته است.

وی افزود: در این مدت تعداد ۳۱۴ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۶ نفر زن و بقیه مرد بودند.

کمالی اضافه کرد: در خرداد امسال پنج نفر به علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ نفر کاهش یافته است همچنین ۱۰۳ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری در خرداد ماه سال‌ جاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۹ نفری را نشان می‌‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌ شرقی خاطرنشان ساخت: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۷ برابر با ۷۳ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده در سال ۹۷ برابر با یک هزار و ۳۰۶ نفر بود که از این تعداد ۴۰ نفر زن و یک‌ هزار و ۲۶۶ نفر مرد بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید