خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در جالق

کشته شدن یک شهروند بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در جالق

خبرگزاری هرانا – یک شهروند اهل شهرستان جالق در استان سیستان و بلوچستان شب دوشنبه در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸، زمان ملک محمدی، فرزند عظیم خان از اهالی منطقه کهکان در شهر جالق توسط نیروهای کلانتری این شهر کشته شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است:”دوشنبه شب در حالی که زمان ملک محمدی در منزل یکی از دوستانش حضور داشت، خانه توسط نیروهای کلانتری محاصره شد. صاحب خانه از مامورین حکم ورود به منزل درخواست کرد، اما مامورین بدون ارائه حکم شروع به ضرب و شتم وی کردند”.

بر اساس این گزارش به نقل از همان منبع، همزمان زمان ملک محمدی از خانه بیرون آمده و ماموران به سمت وی تیراندازی کردند. سپس در حالی که وی زخمی شده بود، شروع به بازرسی منزل کردند و در نهایت با اینکه چیز غیرقانونی‌ای در خانه پیدا نکردند، آقای ملک محمدی را به کلانتری منتقل کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: “پس از ساعاتی حضور در کلانتری تصمیم به انتقال زمان ملک محمدی به اورژانس گرفتند، اما وی در راه بیمارستان جان خود را از دست داد. گفته می‌شود که در پی قتل زمان ملک محمدی، آقای شاهرخی، رئیس کلانتری جالق در تلاش است تا با سناریوسازی وی را متخلف معرفی کند”.

جالق شهری در بخش جالق شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان ایران است.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید