خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج، شماری از مربیان پیش دبستانی در خوزستان و گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع مربیان پیش دبستانی در خوزستان

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸؛ شماری از مربیان پیش دبستانی خوزستانی، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در خصوص مطالبات خود گفتند که خواستار جذب نیرو به صورت حق التدریس هستند.

یکی از مربیان که خواست نام وی در خبر ذکر نشود در این خصوص بیان کرد: “بیشتر مربیانی که در این تجمع حضور پیدا کرده‌اند سال‌ها سابقه کار دارند و در این مدت با کمترین درآمد و امکانات رفاهی مشغول فعالیت در کار خود هستند”.

وی گفت: “ما خواستار تبدیل وضعیت خود به حق‌التدریسی هستیم و متاسفانه با وجود اینکه به نشانه اعتراض برای پنجمین بار در ۲ هفته اخیر تجمع کردیم، هیچ مسئولی از آموزش و پرورش و استان پاسخگوی ما نبوده است”.

بر اساس گفته ” همایون یوسفی” نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، بر اساس مصوبه مجلس تا سال ۱۴۰۰ باید مربیان پیش دبستانی حق‌التدریس شوند.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸؛ گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، برای نوزدهمین روز دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفتنی است که این کارگران از تاریخ ۷ خردادماه تاکنون دست از کار کشیده و در اعتصاب به سر می‌برند.

یکی از این کارگران در این خصوص گفت: “مدت‌هاست برای دریافت حقوق و مطالبات خود به شهرداری کوت عبدالله و استانداری خوزستان مراجعه می‌کنیم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم”.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود ادامه داد: “حقوق ما تا بهمن پارسال پرداخت شده و حقوق اسفند گذشته تنها ۱۰ میلیون ریال به صورت علی‌الحساب برای ما واریز شده است”.

وی با اشاره به صادر نشدن فیش حقوقی برای کارگران گفت: “کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله از هفتم خرداد جاری دست از کار کشیده‌اند و خواهان پرداخت دستمزدهای معوق خود هستند”.

به گفته وی حقوق پرداختی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد اما همین حقوق نیز به موقع پرداخت نمی‌شود، همچنین از اسفند پارسال تاکنون حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده است.

شهردار کوت عبدالله در خصوص عدم پرداخت به موقع حقوق‌ها مدعی شد: “به عنوان شهردار این شهر سه ماه است که حقوق دریافت نکرده‌ام، در تمام کشور شرایط پرداخت ارزش افزوده به شهرداری‌ها مناسب نیست و از آنجایی که شهرداری کوت عبدالله نیز درآمدی ندارد و وابسته به این اعتبارات است پرداخت حقوق به تعویق می‌افتد”.

به ادعای وی: “حتی شهرداری اهواز نیز که درآمد دارد هنوز حقوق اردیبهشت ماه را به کارگران خود پرداخت نکرده است”.

کارگران شهرداری کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون در اردیبهشت و خرداد امسال چند بار برای دریافت معوقات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند، به گفته این کارگران حقوق آنها از اسفندماه تاکنون پرداخت نشده و تنها مبلغ ۱۰ میلیون ریال علی‌الحساب پیش از عید به حساب آنها واریز شده است.

حق بیمه آنها نیز از اسفندماه پرداخت نشده است، واحد فضای سبز این شهرداری حدود ۲۵۰ کارگر دارد.

شهرستان کارون به مرکزیت شهر کوت عبدالله در سال ۹۱ از شهرستان اهواز جدا شد. کوت عبدالله استیشن، خزامی، درویشیه، شریعتی‌یک، کوت نواصر، کوی منتظری، گاومیش آباد، گندمکار و هادی‌آباد از توابع شهرستان کارون هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید