خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی در سبزوار

بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی در سبزوار

خبرگزاری هرانا – پنجشنبه هفته گذشته یک شهروند اهل سبزوار در استان خراسان رضوی که گفته می‌شود ادمین یک کانال تلگرامی با مضمون اجتماعی-انتقادی در این شهر بوده، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸، عارف حاتمی فعال تلگرامی شهر سبزوار معروف به “صوفی” توسط نیروهای اطلاعات سپاه این شهر بازداشت شد.

یکی از نزدیکان آقای حاتمی به گزارشگر هرانا گفت: “وی اهل سبزوار و ۴۵ ساله است و به کار پرده دوزی و خیاطی اشتغال دارد. روز پنج شنبه گذشته نیروهای اطلاعات سپاه جلوی درب منزل شخصی ایشان بدون ارایه مدرک کتبی در حضور خانواده و همسایه‌ها، به وی دستبند زده و بازداشتش کردند”.

این منبع در این خصوص ادامه داد: “با مراجعات مکرر خانواده و نزدیکان به اطلاعات سپاه به آنها گفته‌اند احتمال می رود وی نهایتا آخر هفته آزاد شود هر چند تضمینی نیست!. علی رغم همه این مراجعات وی تاکنون تماسی با خانواده نداشته است”.

گفتنی است وی از مدیران کانال تلگرامی “معبد تا مکتب” با محتوای انتقادی اجتماعی بوده است، هر چند تا لحظه تنظیم این گزارش مشخص نیست که چه اتهامی به وی تفهیم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید