خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج کارگران شاغل در شرکت های سنگین کاران اراک و مهندسی موجان در ماهشهر

اخراج کارگران شاغل در شرکت های سنگین کاران اراک و مهندسی موجان در ماهشهر

خبرگزاری هرانا – کارگران داربست بند شرکت سنگین کاران اراک در ماهشهر، از اخراج ۳۱ نفر از همکاران خود، خبر دادند. همچنین از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نیز حدود ۵۰ نفر از کارگران شاغل در شرکت مهندسی موجان در پتروشیمی بندر امام این شهر اخراج شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران داربست بند شرکت سنگین کاران اراک، از اخراج ۳۱ نفر از کارگران این شرکت در ماهشهر از ابتدای خرداد ۹۸ خبر دادند.

پس از اخراج حدود ۵۰ کارگر شرکت مهندسی موجان در پتروشیمی بندر امام از ابتدای سال جاری، ۳۱ کارگر داربست بند شرکت سنگین کاران اراک، پیمانکار پتروشیمی خوارزمی که خدمات فنی به پتروشیمی بندر امام و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن ارائه می‌دهد، اخراج شدند.

یک منبع کارگری در این خصوص گفت: “در شرح کار جدید پیمانکار که توسط کارفرما تهیه شده، عدم تمدید قرارداد ۳۱ کارگر داربست بند در حالی گنجانده شده که نه از حجم کار کاسته شده و نه توجیه فنی و اقتصادی دارد”.

این کارگران که همگی حدود دو سال سابقه‌ی کار در این شرکت را دارند و اکثرا از اهالی شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر هستند، روزهاست که در گرمای طاقت‌فرسای جنوب، به امید بازگشت به کار در مقابل پتروشیمی بندر امام دست به تجمع می‌زنند، ولی هنوز هیچ مرجعی رسماً مسئولیت اخراج آنان را بر عهده نگرفته است.

علیرغم مصوبه کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان ماهشهر مبنی بر ممنوعیت اخراج دسته‌جمعی کارگران، متأسفانه این سریال کماکان ادامه دارد.

گلمرادی نماینده منطقه در مجلس شورای اسلامی، بارها فرماندار شهرستان ماهشهر و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را مسئول حفظ امنیت شغلی کارگران اعلام کرده است.

بیرانوند فرماندار شهرستان ماهشهر در آخرین مصاحبه خود، توپ را به زمین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی انداخت و از آنان خواست تا مشکلات کارگری را به جامعه نکشانند.

شهیدی نیا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و همچنین اداره کل این منطقه، اختیار هرگونه برخورد حاکمیتی را به واسطه برخورداری منطقه از قانون کار مناطق آزاد و ویژه، از خود سلب کرده و نهایتاً برخی مشکلات را با کدخدا منشی پیگیری می‌کنند.

درویشی، دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان، چندی پیش، خواهان ورود استاندار خوزستان به مسئله اخراج کارگران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شده بود و اعتقاد داشت که شورای اشتغال شهرستان توان یا تمایلی به برخورد جدی با این مقوله‌ی خانمان‌سوز را ندارد، درخواستی که تا کنون توسط استاندار خوزستان بدون پاسخ مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید