خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  دادگاه مطبوعات؛ مدیر مسئول مجله ایران فردا مجرم شناخته شد

دادگاه مطبوعات؛ مدیر مسئول مجله ایران فردا مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته مدیر مسئول مجله ایران فردا توسط هیات منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد. این هیات همچنین با اکثربت آرا وی را مستحق تخفیف ندانست. این در حالی است که کیوان صمیمی، سردبیر این مجله در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه در جریان تجمع روز جهانی کارگر بازداشت و قرار بازداشت وی طی روزهای گذشته به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات از مجرم شناخته شدن مدیر مسئول مجله ایران فردا خبر داد و گفت وی با اکثریت آرای هیئت منصفه مستحق تخفیف تشخیص داده تشد.

علی اکبر کسائیان در خصوص اتهامات  مدیر مسئول ایران فردا گفت: وی از بابت اتهامات “نشر مطالب خلاف موازین اسلامی” و “دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی” توسط هیئت منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد.

مجرم شناختن مدیر مسئول مجله ایران فردا در حالی صورت گرفته است که کیوان صمیمی، سردبیر این مجله نیز در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه به همراه تعداد دیگری از شرکت کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و هم اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد. قرار بازداشت آقای صمیمی در تاریخ ۱۴ خردادماه به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

علی اکبر کسائیان همچنین در تشریح جلسه روز گذشته دادگاه مطبوعات گفت: مدیر مسئول سایت خبرگزاری بسیج به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد.

وی افزود: به این پرونده‌های مطبوعاتی در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی رسیدگی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید