خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت دستکم ۱۰ تن از اعضای یک تور طبیعت گردی در آمل

بازداشت دستکم ۱۰ تن از اعضای یک تور طبیعت گردی در آمل

خبرگزاری هرانا – روز گذشته دستکم ۱۰ تن از اعضای یک تور طبیعت گردی در شهرستان آمل به دلیل آنچه توسط نیروهای انتظامی باور به “عقاید و باورهای شیطانی” خوانده شده است، بازداشت شدند. این ادعا در حالی بیان شده است که تعریف مشخصی در میان نیروهای انتظامی از “عقاید و باورهای شیطانی” وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، روز گذشته ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۸، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل از انهدام باندی که به گفته‌ی وی دارای “عقاید و باورهای شیطانی” بودند، در تجمع ارتفاعات جاده هراز خبر داد.

علی طالبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل در این خصوص گفت: “بر اساس اعلام نهادهای امنیتی از چند روز گذشته تردد خودروهای شخصی از انواع مختلف و از برخی نقاط کشور به منطقه مذکور تردد داشته‌اند، گزارش شد”.

طالبی در ادامه گفت: “این افراد که در فضای مجازی گروهی تحت عنوان طبیعت گردی داشتند، در پوشش تور طبیعت گردی این تجمع را ساماندهی کرده بودند”.

وی درباره جزییات نحوه‌ی بازداشت این گروه مدعی حضور خود در محل شد و اعلام کرد: “زمانی که به محل مذکور رسیدیم با کمپ‌ها و چادرهای بسیار بزرگ و مردان و زنانی مواجه شدیم که ظاهر بسیار نامناسبی داشتند. همچنین در محل موردنظر لوازمی مرتبط با عقاید و باورهای شیطانی، مقادیر بسیار زیادی مشروبات الکلی و انواع مواد مخدر، تعدادی سگ از نژادهای گوناگون کشف و چند خودرو نیز در این رابطه توقیف شد”.

دادستان آمل در سخنان خود مدعی شده است که، این افراد با نصب دوربین، تردد خودروها را زیر نظر داشتند و با تشکیل یک تیم امنیتی مانع ورود افراد ناشناس به محل تجمع خود می‌شدند.

این مقام قضایی شهرستان آمل از بازداشت ١٠ نفر در خصوص این پرونده خبر داد و اعلام کرد: “١٠ نفر از افراد اصلی این باند و زن و شوهری که لیدر این باند بودند بازداشت شدند و برای انجام تحقیقات در اختیار نهادهای امنیتی قرار دارند”.

طالبی در پایان با اشاره به اینکه هدف انهدام این باند بوده است، گفت: “افراد دخیل در این موضوع نیز شناسایی شدند و تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده ادامه دارد”.

لازم به ذکر است تعریف مشخصی از شیطان پرستی در بین قوای انتظامی و قضایی وجود ندارد، در موارد زیادی بیشتر موسیقی و علایم هیپ‌هاپ یا موسیقی هارد راک نیز به عنوان نمادهای شیطان پرستی در رسانه ها معرفی شده بودند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید