خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  پلمپ ۵۴۷ واحد صنفی به دلیل پخش موسیقی در تهران

پلمپ ۵۴۷ واحد صنفی به دلیل پخش موسیقی در تهران

خبرگزاری هرانا – طی ۱۰ روز گذشته ۵۴۷ واحد صنفی به دلیل آنچه نیروی انتظامی تهران بزرگ “پخش موسیقی غیر مجاز و لهو و لعب” خوانده، پلمپ شده اند. این نیروها همچنین ۱۱ شهروند را نیز در همین رابطه بازداشت کرده اند. ورود به حریم خصوصی شهروندان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، امروز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کنترل واحدهای صنفی، سفره‌‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌های لاکچری پایتخت خبر داد.

رحیمی در این خصوص گفت: “نیروی انتظامی در زمینه برخورد با واحدهای صنفی متخلف و سفره‌‌خانه‌ها که اقدام به پخش موسیقی غیرمجاز و ایجاد لهو و لعب مخصوصاً در ساعات پایانی شب می‌کنند وارد عمل شده است”.

فرمانده انتظامی تهران افزود: طی ۱۰ روز گذشته ۵۴۷ واحد صنفی متخلف پلمپ شده‌اند.

وی همچنین از بازداشت ۱۱ شهروند در این رابطه و طی همین مدت خبر داد.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید