خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مصدومیت یک محیط بان در اهواز

مصدومیت یک محیط بان در اهواز

خبرگزاری هرانا – رئیس پارک ملی کرخه گفت که روز پنج‌شنبه یک نفر از محیط‌‌بانان پارک ملی کرخه در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مصدوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، روز گذشته ۱۶ خرداد ۹۸ رئیس پارک ملی کرخه در اهواز، از مصدومیت یک محیط‌بان این پارک در درگیری با شکارچیان غیرمجاز خبر داد.

 محمد الوندی اظهار کرد: “عصر روز پنجشنبه (۱۶ خردادماه) ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه حین گشت و کنترل در منطقه سرخه متوجه شدند سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید در حال شکار غیرمجاز پرنده حمایت شده دراج هستند”.

وی افزود: “بنابراین محیط‌ بانان برای دستگیری این متخلفان اقدام کردند اما با گرفتار شدن خودروی پراید در کمین ماموران، قصد متواری شدن داشتند و با وجود بی‌توجهی متخلفان به دستور ماموران، نهایتاً متوقف شدند”.

رئیس پارک ملی کرخه ادامه داد: “متهمان برای از بین بردن آثار جرم (اسلحه و لاشه شکار) به صورت پیاده متواری شدند که تلاش محیط‌بانان برای دستگیری آنها منجر به درگیری و شکستگی دست محیط‌بان «وح‌الله سرویاس» شد”.

الوندی  در پایان بیان کرد: “نهایتاً ادوات جرم شامل یک قبضه سلاح شکاری، یک دستگاه خودروی پراید و لاشه پنج قطعه پرنده حمایت شده دراج کشف و ضبط شد که با دستور مقام قضایی به کلانتری سرخه در بخش فتح‌المبین شهرستان شوش هدایت شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید