خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  امیرسالار داودی پس از ۱۹۰ روز به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

امیرسالار داودی پس از ۱۹۰ روز به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – امیرسالار داودی، وکیل دادگستری که به تازگی به ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است پس از گذشت ۱۹۰ روز از زمان بازداشت، از بازداشتگاه حفاظت قوه قضاییه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. آقای داودی در محل بازداشت موقت شرایط دشواری بخصوص از بابت تماس با دنیای بیرون و ارتباط با خانواده متحمل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۳ خردادماه ۹۸، امیرسالار داودی، وکیل دادگستری محبوس، به بند عمومی زندان منتقل شد.

طناز کلاهچیان، همسر امیرسالار داودی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود از انتقال آقای داودی به بند عمومی ۷، سالن ۵ زندان اوین پس از گذشت ۱۹۰ روز از زمان بازداشت وی خبر داد.

آقای داودی تا پیش از این در بند متعلق به حفاظت قوه قضائیه نگهداری می شد و شرایط دشواری را در این مدت از لحاظ دسترسی به وکیل و ارتباط با دنیای بیرون تجربه کرد.

امیرسالار داودی در تاریخ ۱۱ خردادماه بر اساس حکمی که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شد به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد که از این میزان، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود.

از جزئیات دادنامه صادره توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و عناوین کامل اتهامی مربوط به ۳۰ سال حبس تعزیری کماکان اطلاع دقیقی در دست نیست هر چند همسر آقای داودی پیش از این اعلام کرده بود مدت ۱۵ سال از این محکومیت بابت راه اندازی یک گروه تلگرامی صادر شده است.

امروز فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین الملل در واکنش به صدور حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق آقای داودی، وکیل دادگستری با “حیرت انگیز و بی رحمانه” خواندن این حکم سنگین، گفت که “راه‌اندازی یک کانال تلگرامی برای افشای نقض حقوق بشر جرم نیست. مقامات ایرانی باید بلافاصله و بدون قید و شرط او را آزاد کنند.” وی تاکید کرد “امیرسالار داوودی آشکارا به خاطر دفاع از حقوق بشر مورد مجازات قرار گرفته است”.

لازم به اشاره است امیرسالار داودی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل وی را مورد تفتیش قرار داده و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کرده بودند.

در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، وحید مشگانی فراهانی وکیل مدافع این وکیل دادگستری درباره‌ی اتهامات نسبت داده شده به داودی گفت: حدود ۸ تا ۹ اتهام به ایشان نسبت داده شده است. از جمله تشکیل گروه برای براندازی نظام، همکاری با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب، توهین به مقامات و رهبری و چند اتهام دیگر که دو پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید