خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  در آخرین روز اعتصاب غذا؛ حامد الهوردی پور به زندان تبریز منتقل شد

در آخرین روز اعتصاب غذا؛ حامد الهوردی پور به زندان تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – حامد الهوردی پور، فعال ترک (آذربایجانی) اهل نقده و زندانی محبوس در زندان اهر، در پی اعتصاب غذا به دستور دادستان به زندان تبریز منتقل شد. این زندانی که از ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در حال تحمل حبس در زندان اهر بود از روز چهارشنبه در حمایت از عباس لسانی، زندانی محبوس در زندان اردبیل دست به اعتصاب غذای ۵ روزه زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۳ خردادماه ۹۸، حامد الهوری پور، فعال ترک (آذربایجانی) به دستور دادستان از زندان اهر به زندان تبریز منتقل شده است.

هرچند دلیل اصلی این اقدام مشخص نیست با این حال گفته می‌شود پیشتر دادستان اهر وی تهدید کرده بود که در صورت پافشاری در اعتصاب غذا، او را به زندان تبریز منتقل خواهد کرد و این انتقال در آخرین روز اعتصاب غذای وی صورت گرفته است.

روز چهارشنبه ۸ خردادماه، حامد الهوردی پور دست به اعتصاب غذای ۵ روزه زده بود.

اعتصاب غذای آقای الهوردی پور در حمایت از عباس لسانی، زندانی محبوس در زندان اردبیل صورت گرفته که خود نیز از روز دوشنبه ۶ خردادماه در اعتراض به عدم دسترسی به خلاصه پرونده که توسط وکیل او تهیه و جهت دسترسی وی به زندان ارائه شده است در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

گفتنی است علیرغم صدور بخشنامه ای جهت اعطای مرخصی به زندانیان در ماه رمضان، با مرخصی حامد الهوردی پور مخالفت شده است.

لازم به ذکر است در مهرماه سال ۹۶ دادگاه انقلاب شهرستان اهر طی دادنامه ای ۴ صفحه‌ای از مجموع بیست و پنج تن از فعالین ترک (آذربایجانی) بازداشت شده سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله”، بر اساس اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۴، هفت نفر از آنان از جمله حامد الهوردی پور را در مجموع به ۵۸ ماه حبس تعزیری محکوم کرد و مابقی را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

اتهامات این افراد در دادنامه صادره از سوی شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر لاستان آذربایجان شرقی “عضویت در دستجات مخالف نظم به قصد بر هم زدن نظم و امنیت کشور”، اجتماع و تنبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی کشور”، “تشکیل و اداره دستجات مخالف نظم به قصد بر هم زدن نظم و امنیت کشور” عنوان شده بود.

محکومیت شش تن از این افراد به نام های به نام های “ابراهیم نوری، فرزند حمدالله، اکبر ابول‌زاده، فرزند حبیب، حامد الهوردی‌پور، فرزند عیسی، مرتضی شکری، فرزند اسماعیل، اسرافیل فتح اله‌زاده، فرزند امامعلی و سلیمان کاظمی، فرزند رضا در شهریور ماه سال ۹۷ در دادگاه تجدید نظر تائید شد و بر اساس این حکم حامد الهوردی پور به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، حامد الهوردی پور فعال ترک (آذربایجانی) بازداشت و جهت اجرای حکم حبسبه زندان منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید