خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز، گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران و گروهی از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، دست از کار کشیده و تجمع کردند.

این کارگران گفتند که با نزدیک شدن “عید فطر” که اهمیت خاصی بین شهروندان عرب دارد، حق اولاد و همچنین بیش از ۶ ماه حقوق به آنها پرداخت نشده است.

 

تجمع کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸؛ گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران ابتدا مقابل ایستگاه باغ شهر (پالایشگاه) و بعد در محدوده ایستگاه شهر ری تجمع کردند.

معترضان که از سال ۹۱ به مدت ۷ سال (تا ۱۶ خرداد ماه سال جاری) در استخدام شرکت پیمانکاری «پیمان مرو» مشغول به کار بوده‌اند، گفتند که پیمانکار قصد دارد بدون آنکه مطالبات مزدی حدود ۲۵۰ کارگر را پرداخت کند از بخش خدماتی پایانه فتح‌آباد خط یک مترو تهران خارج شود.

کارگران اظهار داشتند: “پیمانکار با احتساب ۱۶ روز خرداد ماه سال جاری که پایان قرارداد کاری کارگران است حدود دو ماه و ۱۶ روزمزد به همراه اضافه کاری بدهکار است. علاوه بر آن حق اضافه کاری اسفند ۹۷ را به همراه ۴ سال سنوات و حدودا ۹ ماه حق بیمه سال جاری و گذشته به کارگران پرداخت نکرده است.

 طبق ادعای کارگران پیمانی خدمات خط یک مترو تهران؛ آنها پیش از این نیز مطالبات معوقه بیشتری از پیمانکار فعلی (پیمان مرو) طلب داشته‌اند که با پیگیری‌های زیاد کارگران وصول شد.

به گفته آنها؛ طی چند روزی که کارگران پیگیر مطالبات صنفی خود از پیمانکار فعلی شده‌اند، کارفرما می‌گوید برای رسیدن به مطالبات وصول نشده خود می‌توانید طرح شکایت کنید.

به گفته یکی از کارگران، طی چند سال گذشته بارها کارگران پیمانی و باسابقه خدماتی خط یک مترو که مسئولیت نظافت واگن‌ها را در پایانه فتح‌المبین برعهده دارند برای پیگیری مشکلات صنفی خود که ناشی از حضور پیمانکاران مختلف در این مجموعه است، در محدوده برخی ایستگاه‌های خط یک مترو علنی کرده‌اند اما متاسفانه علارغم دادن وعده‌های امیدوارکننده از سوی مسئولان هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

تجمع کارکنان بیمارستان «امام خمینی»

به گزارش ایران اینترنشنال، گروهی از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی «امام خمینی» کرج در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود، روزهای جمعه و شنبه، سوم و چهارم خرداد ماه تجمع کردند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت که آنها بیش از «هشت ماه» است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید