خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 24 می 2019, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/05/24 ساعت 18:46:30

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای دزفول و مشهد دچار حادثه شدند. در این حوادث ۶ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دو کارگر شرکت قارچ دزفول، امروز بر اثر سقوط در حوضچه آمونیاک، جان خود را از دست دادند و ۵ نفر دیگر دچار مصدومیت شدند.

بنا بر اعلام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دزفول، امروز جمعه ۳ خرداد ۹۸، ساعت ۹ صبح در پی تماس کارگران شرکت قارچ در شهرک صنعتی شماره یک این شهرستان مبنی بر سقوط تعدادی از کارگران این شرکت در حوضچه آمونیاک، بلافاصله ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، متاسفانه در این حادثه دو کارگر ۳۰ و ۲۵ ساله در اثر سقوط در حوضچه آمونیاک علیرغم تلاش پرسنل اورژانس ۱۱۵ و عملیات احیای قلبی-ریوی جان باختند.

مرکز فوریت های پزشکی دزفول همچنین اعلام کرد در این حادثه ۵ نفر دیگر دچار مسمومیت شدند که توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵و با انجام اقدامات بالینی به بیمارستان بزرگ دزفول منتقل شدند.

مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش رکنا، کارگر مشهدی که در یک حلقه چاه ۱۲ متری سقوط کرده و مصدوم شده بود، توسط نیروهای سازمان آتش نشانی مشهد نجات یافت.

آتشپاد دوم رضایی، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد اعلام کرد: “بعدازظهر پنجشنبه ۲ خردادماه، در پی تماس شهروندان با ۱۲۵ و اعلام سقوط یک نفر به داخل چاه، مشخص شد که در یک پروژه کارگاهی، یک حلقه چاه به عمق ۱۲ متر حفر شده بود و یکی از کارگران در حین کار به علت نامعلومی، به داخل این چاه سقوط کرده بود.

آتش‌نشانان به سرعت در محل حادثه حضور یافته و به کمک کارگر حادثه‌دیده شتافتند. آتش‌نشانان ابتدا به وسیله دستگاه دم (سیستم هوارسانی) به داخل چاه هوا تزریق کردند و سپس با به کارگیری تجهیزات، این کارگر را از عمق چاه خارج کردند.

این کارگر که دچار آسیب جسمی شده بود، به بیمارستان به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید