خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  پنج تن از شهروندان عرب اهوازی با تودیع قرار آزاد شدند

پنج تن از شهروندان عرب اهوازی با تودیع قرار آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – ۵ تن از شهروندان عرب اهل روستای ملاشیه شهر اهواز روز جاری با تودیع قرار کفالت از زندان شیبان این شهر آزاد شدند. این شهروندان در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه در روستای ملاشیه و در جریان امدادرسانی به مردم سیل زده همزمان با تعدادی دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸، ۵ تن از شهروندان عرب روستای ملاشیه اهواز به نام‌های حاتم دحیمی، عماد حیدری، علی ناصری، ابراهیم بدوی و رسول فرطوسی با تودیع قرار کفالت از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

این شهروندان در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه در جریان امدادرسانی به مناطق سیل زده به همراه ۲۰ تن دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند.

پیشتر کریم دحیمی، مدافع حقوق بشر که در حوزه عرب‌های ایران فعال است، در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این رابطه گفته بود: “مامورین اطلاعات سپاه بامداد ۲۵ فروردین به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه اهواز حمله ور شده و این افراد را که پس از استحکام سیل بند، جهت استراحت و آماده سازی مواد غذایی جمع آوری شده برای توزیع بین سیل زدگان در محل حاضر بودند بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

به گفته آقای دحیمی، نیروهای سپاه پس از بازداشت این افراد کلیه مواد غذایی و کمک های مردمی جمع آوری شده را نیز مصادره کرده و با خود برده‌ بودند.

هرانا پیشتر هویت ده ها تن از بازداشت شدگان در جریان سیل خوزستان را احراز کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید